Zamknij

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018: Wrocław - kiedy się zaczyna i ile trwa?

Redakcja
16.11.2018 16:05
Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 WROCŁAW - kiedy się zaczyna i ile trwa?
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER / East News

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2018 to jeden z najpopularniejszych jarmarków w Polsce. Co roku tysiące turystów mogą zakupić na miejscu wyjątkowe rękodzieła, a także spróbować przysmaków kojarzonych z tym okresem w roku, m.in. grzanego wina.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 Wrocław: data, godziny otwarcia, atrakcje, informacje. Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat jednego z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce, czyli kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie, do kiedy będzie można odwiedzać stoiska oraz jakie są godziny otwarcia.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 - Wrocław: kiedy otwarcie?

Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 zostało zaplanowane na piątek, 23 listopada o godzinie 17.00. Jarmark potrwa aż do poniedziałku, 31 grudnia 2018 roku. Sprzedaż będzie prowadzona w specjalnych budkach, które będzie można odwiedzać codziennie w godzinach 10.00 - 21.00. 

Gdzie będzie Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 we Wrocławiu?

Lokalizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 we Wrocławiu nie powinna nikogo zaskoczyć. Budki będzie można odwiedzać tradycyjnie na wrocławskim rynku. Co roku zbierają się tutaj tysiące ludzi, którzy mają szansę spróbować różnych przysmaków, słodyczy, a także kupić prezenty lub obejrzeć rękodzieło.

Dokładna lokalizacja prezentuje się następująco:

  • Rynek (PIERZEJA POŁUDNIOWA, WSCHODNIA I PÓŁNOCNA)
  • ul. Świdnicka (OD RYNKU DO "PRZEJŚCIA PODZIEMNEGO")
  • ul. Oławska (OD RYNKU DO UL. SZEWSKIEJ)
  • Plac Solny

» Jarmark Bożonarodzeniowy 2018: Warszawa, Kraków, Poznań - daty, atrakcje

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 we Wrocławiu: godziny otwarcia, atrakcje

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej: Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacze i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy "Smakowitym Peronie" będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin, aromatycznych kaw i herbat z całego świata.

Będzie można także skosztować słodkiej tureckiej baklavy, alzackich podpłomyków flammkuchen, tradycyjnych wędlin węgierskich: boczku "kolozsvári" oraz salami z jelenia. Więcej informacji na temat atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu 2018 można znaleźć na stronie internetowej www.jarmarkbozonarodzeniowy.com.

RadioZET.pl/KP