Zamknij

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Kraków, Warszawa, Gdańsk - kiedy i jakie atrakcje?

Karolina Piotrowska
13.11.2019 12:59
Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Kraków, Warszawa, Gdańsk - kiedy i jakie atrakcje?
fot. archiwum MTG www.bozonarodzeniowy.gda.pl

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2019 w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, a także np. we Wrocławiu cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce już od kilku lat. Co roku organizatorzy zaskakują odwiedzających różnymi atrakcjami. Dzięki takim wydarzeniom możemy m.in. zakupić unikatowe prezenty świąteczne dla najbliższych lub spróbować przysmaków związanych z tym wyjątkowym czasem w roku.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - Kraków, Warszawa, Gdańsk: od kiedy i gdzie, godziny otwarcia, atrakcje, adresy. Podczas odwiedzania jarmarków można poczuć wyjątkowy klimat świąt, spróbować wielu przysmaków - w tym nie tylko tych z Polski, ale również z innych części świata - a także zakupić wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich. Do wybranych miast przyjeżdżają wystawcy z różnych krajów, a na jarmarkach pojawia się od 50 do 100 stoisk. Sprawdzamy daty otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 w Krakowie, Warszawie i Gdańsku, gdzie dokładnie będzie można je odwiedzić i w jakich godzinach.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - WARSZAWA: od kiedy, godziny otwarcia, atrakcje

W sobotę, 23 listopada 2019 roku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Warszawie. Odbędzie się on na Starym Mieście, na Barbakanie - dokładny adres to  ul. Nowomiejska 15/17. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Warszawie potrwa aż do 6 stycznia 2020 roku.

Podczas wydarzenia będzie można podziwiać wyroby rzemieślnicze wystawców polskich i zagranicznych. W ofercie znajdziemy między innymi ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Na jarmarku z pewnością nie zabraknie także pysznych potraw m.in. oscypków z grilla, a oprócz tego będzie można skosztować grzanego wina, czekoladowych pierników, prażonych orzechów, pieczonych kasztanów i innych.

Jedną z atrakcji towarzyszących będzie lodowisko, które w tym roku ponownie pojawi się na Rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki na Starówce.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019 - WARSZAWA: GODZINY OTWARCIA (sprzedaż w domkach)

  • Niedziela - czwartek w godzinach 11.00 - 20.00
  • Piątki i soboty w godzinach 11.00 - 21.00
  • 25 i 26.12.2019 sprzedaż w godzinach 12.00 - 21.30
  • 31 i 01.01.2020 sprzedaż w godzinach 11.00 - 20.00

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie jest bezpłatny.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Wrocław - kiedy się zaczyna i ile trwa?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - KRAKÓW: od kiedy, godziny otwarcia, TERMIN

Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe czy też po prostu Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Krakowie to powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego. Tegoroczny targ rozpocznie się 29 listopada i potrawa do 26 grudnia.

Targi, zwane dawniej jarmarkami, odbywały się na Rynku od stuleci. Rozpoczynają się zwykle pod koniec listopada i trwają do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Targi Bożonarodzeniowe te na stałe wpisały się w kalendarz imprez Rynku krakowskiego, to tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.

Targom Bożonarodzeniowym towarzyszą liczne imprezy: Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich, prezentacje Gmin Małopolski, spotkania opłatkowe z dostojnikami miasta itp. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz "Dziadów polskich", inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Krakowie zlokalizowany będzie na Rynku Głównym w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - GDAŃSK: godziny otwarcia, wystawcy, atrakcje

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Gdańsku rozpocznie się o tydzień wcześniej niż w poprzednich latach. Termin rozpoczęcia został zaplanowany na sobotę, 23 listopada. Jarmark Świąteczny potrwa do 2 stycznia 2020 roku. 

Po raz pierwszy podczas Jarmarków Bożonarodzeniowych w Gdańsku - tegoroczny przekroczy granicę Wałów Jagiellońskich, a wszystko dlatego, że właśnie na dziecińcu Gdańsk Forum znajdziemy dodatkowe stoiska z rękodziełem i rzemiosłem, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 23 listopada paradą Elfów, którą będzie można podziwiać codziennie w pierwszym tygodniu Jarmarku. W piątek, 6 grudnia do parady dołączy sam Święty Mikołaj! W kolejnym tygodniu Jarmarku powita nas Orszak Królowej Śniegu, zaś w trzecim - Orszak Kolędników.

Nowością podczas tegorocznego Jarmarku będzie Food Court, czyli strefa gastronomiczna, która z pewnością przyciągnie nas do siebie wyjątkowymi zapachami. Nasze kubki smakowe uraczą się kuchnią hiszpańską, węgierską, polską i alzacką, a ciało ogrzeje się rozgrzewającą czekoladą, wielosmakowymi herbatami czy popularnym grzańcem. Spokojny posiłek umożliwią nam umeblowane, zadaszone i ogrzewane altany – a to wszystko aż do 12 stycznia!

GODZINY OTWARCIA - JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019: GDAŃSK

  • Stoiska: rzemiosło i rękodzieło / Targ Węglowy, 11.00-20.00
  • Strefa Gastro – Food Court  / Targ Węglowy, 11.00-21.30

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP