Zamknij

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Wrocław - kiedy się zaczyna i ile trwa?

Karolina Piotrowska
30.10.2019 14:58
Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Wrocław - kiedy się zaczyna i ile trwa?
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2019 to jeden z najpopularniejszych jarmarków świątecznych w Polsce. Co roku tysiące turystów mogą zakupić na miejscu wyjątkowe rękodzieła, a także spróbować przysmaków kojarzonych z tym okresem w roku, m.in. grzanego wina. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 we Wrocławiu: datę otwarcia, atrakcje i inne.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - Wrocław: kiedy się zaczyna i ile trwa? Data, godziny otwarcia, atrakcje - poniżej zebraliśmy najczęściej poszukiwane informacje i szczegóły związane z jednym z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce, czyli kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie, do kiedy będzie można odwiedzać stoiska oraz jakie są godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 we Wrocławiu.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 - Wrocław: kiedy otwarcie? [DATA]

Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 zostało zaplanowane na piątek, 22 listopada o godzinie 17.00. Jarmark potrwa aż do poniedziałku, 31 grudnia 2018 roku. Sprzedaż będzie prowadzona w specjalnych budkach, które będzie można odwiedzać codziennie w godzinach 10.00 - 21.00. 

Gdzie będzie Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Wrocławiu? [LOKALIZACJA]

Lokalizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 we Wrocławiu nie powinna nikogo zaskoczyć. Budki będzie można odwiedzać tradycyjnie na wrocławskim rynku. Co roku zbierają się tutaj tysiące ludzi, którzy mają szansę spróbować różnych przysmaków, słodyczy, a także kupić prezenty lub obejrzeć rękodzieło.

Dokładna lokalizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 we Wrocławiu prezentuje się następująco:

  • Rynek (PIERZEJA POŁUDNIOWA, WSCHODNIA I PÓŁNOCNA)
  • ul. Świdnicka (OD RYNKU DO "PRZEJŚCIA PODZIEMNEGO")
  • ul. Oławska (OD RYNKU DO UL. SZEWSKIEJ)
  • Plac Solny

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Wrocławiu: godziny otwarcia, atrakcje

Od 22 listopada do 31 grudnia 2019 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu będzie czynny w godzinach od 10.00 do 21.00. Jak informują organizatorzy, niektóre stoiska mogą działać do ostatniego klienta.

Funkcjonowanie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra zapowiada się następująco:

  • 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) od 10.00 do 14.00
  • 25 grudnia 2019 r. (I Dzień Świąt) w tym dniu Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest nieczynny
  • 26 grudnia 2019 r. (II Dzień Świąt) od 14.00 do 21.00
  • 31 grudnia 2019 r. (Sylwester) - domki przemysłowe: sprzedaż do godziny 17.00; gastronomia i stoiska spożywcze do godziny 02.00 (01.01.2020 r.)

Dokładny program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 we Wrocławiu i atrakcje nie zostały jeszcze potwierdzone. Więcej informacji będzie można znaleźć na oficjalnym profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są kolejne szczegóły.

Jak mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej w poprzednim roku: Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacze i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy "Smakowitym Peronie" można było spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin, aromatycznych kaw i herbat z całego świata.

Więcej informacji na temat atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu 2019 można znaleźć na stronie internetowej www.jarmarkbozonarodzeniowy.com.

RadioZET.pl/KP