Zamknij

Jason Derulo - kim jest autor "Colors" hymnu mundialu 2018? [WIEK]

Redakcja
11.06.2018 14:39
Jason Derulo - kim jest autor "Colors" hymnu mundialu 2018? [WIEK]
fot. Deborah Lowery/Polaris Images/EASTNEWS

Jason Derulo jest autorem oficjalnego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018. "Colors" zaśpiewa 14 czerwca, podczas uroczystego otwarcia mundialu na Stadionie Łużniki w Moskwie. Co warto wiedzieć o artyście? Sprawdzamy, kim jest Jason Derulo.

Kim jest Jason Derulo? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań i przedstawiamy najważniejsze informacje na temat artysty, autora oficjalnego hymnu mundialu 2018.

» Otwarcie mundialu 2018: transmisja online i w TV. Gdzie oglądać ceremonię? «

Kim jest Jason Derulo? [WIEK, POCHODZENIE, OSIĄGNIĘCIA]

Jason Derulo urodził się 21 września 1989 roku. W tym roku skończy 29 lat. To amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia. Artysta zaczął występować bardzo wcześnie, bo zaledwie jak ukończył 5. rok życia. Trzy lata później Derulo napisał swój pierwszy utwór "Crush on You". Już w młodości fascynowały go kierunki artystyczne. Interesował się teatrem, operą oraz baletem. Ukończył Dillard High School for the Performing Arts w Fort Lauderdalena na Florydzie, a następnie kontynuował naukę w nowojorskiej American Musical and Dramatic Academy.

Artysta swojego menadżera poznał, gdy miał 12 lat. Początkowo pisał teksty piosenek dla takich wykonawców jak Danity Kane, Iyaz czy Lil Wayne. Później, w wieku 16 lat, rozpoczął karierę solową. W tym samym czasie występował w sztukach teatralnych. Zagrał m.in. w "Ragtime" oraz "Smokey Joe's Cafe". Jakiś czas później Jason Derulo został odkryty przez producenta muzycznego J.R. Rotema. Z jego pomocą podpisał kontrakt z wytwórniami Beluga Heights i Warner Bros. Records.

Jason Derulo w czerwcu 2009 roku wydał debiutancki singiel "Whatcha Say". Utwór znalazł się na 54. miejscu Billboard Hot 100, a trzy miesiące później dotarł na szczyt notowania, rozchodząc się w ponad 3 milionach kopii w Stanach Zjednoczonych. Z kolei druga piosenka Jasona Derulo "In My Head" zadebiutowała na 63. pozycji Hot 100. Do dziś artysta na swoim koncie ma największe, multiplatynowe hity, m.in. "It Girl", "The Other Side", "Talk Dirty" oraz "Don't Wanna Go Home". 

Jason Derulo - kim jest autor "Colors" hymnu mundialu 2018?

Artysta jest autorem oficjalnego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018 "Colors". Jason Derulo zaśpiewa utwór podczas oficjalnego otwarcia mundialu w czwartek, 14 czerwca na Stadionie Łużniki w Moskwie. Oprócz Jasona Derulo, na otwarciu będziemy mogli zobaczyć także Robbiego Williamsa. Na scenie dołączy do niego Aida Garifullina.

Artysta jest także aktywny w mediach społecznościowych. Jasona Derulo na Instagramie można znaleźć pod nazwą: jasonderulo. Obecnie obserwuje go blisko 4 mln osób! 

RadioZET.pl/JW