Zamknij

Jazon z towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli.. Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Paweł Żurek
23.07.2019 12:59
 Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli.. Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł
fot. TVN screen

 Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie znajdziecie w naszym tekście. Dowiecie się też, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

 Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z Milionerów za 40 tysięcy złotych. Dowiecie się też na czym na swoją podróż po złote runo wyruszył Jazon. 

>> Co nie podlega egzekucji zgodnie z art. 829 Kodeksu? Pytanie z Milionerów za 20 tys. zł

>> Serialowy Dexter zużywa pokaźne ilości..? Pytanie z Milionerów za 125 tys.

>> Litwa graniczy z Rosją od...? Pytanie z Milionerów za 75 tys. zł

Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo" okazała się kłopotliwa dla uczestniczki. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. konno

B.  na barana

C. statkiem

D. na odległą planetę

Uczestniczka nie zdecydowała się na wykorzystanie któregoś z pozostałych kół ratunkowych. Ostatecznie, uznała, że Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli statkiem. Była to odpowiedź C. Czy była poprawna? Na sprawdzenie jej widzowie musieli poczekać aż do końca reklam. 

Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo, czyli...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z Milionerów: Jazon z 50 towarzyszami wyprawiał się po złote runo na argo? to C, czyli "statkiem". Uczestniczka wybrała poprawną opcję i mogła kontynuować rozgrywkę. 

Jazon to w mitologii greckiej Argonauta, heros, syn Ajzona, króla Jolkos w Tesalii. Zbudował on statek Argo (szybki) i został przywódcą wyprawy. Wraz z towarzyszami (Argonautami) wyruszył po złote runo, które zdobył dzięki pomocy królewny Medei.

Który z wymienionych jest rodakiem Cristiano Ronaldo? [MILIONERZY - PYTANIE, ODPOWIEDŹ]

RadioZET.pl/PZ