Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jeff Butcher - kim był aktor serialu "Rancho"? Życiorys i data urodzenia

25.04.2018 12:04

Jeff Butcher: życiorys i informacje o zmarłym aktorze. Jerry z serialu "Rancho" był lubianym bohaterem produkcji. Niestety, 24.04. poinformowano o jego naglej śmierci. Kim był Butcher i skąd jeszcze go znamy?

Jeff Butcher - kim był aktor serialu "Rancho"? Życiorys i data urodzenia fot. screen Facebook/Robert Malecki

Kim był Jeff Butcher?

Kanadyjczyk Jeff Butcher urodził się 25 listopada 1975 roku w Belleville Ontario. Od lat mieszkał w Polsce. Po raz pierwszy przyjechał tu w 1995 roku na międzynarodowe mistrzostwa w siatkówce dla niepełnosprawnych. Zrządzenie losu sprawiło, że postanowił zostać: zakochał się w polskiej tłumaczce.

Z zawodu nie był aktorem, ale dziennikarzem i tłumaczem. Pracę w Polsce zaczynał jako prezenter radiowy. Najpierw pracował w rozgłośni Radio Olsztyn, gdzie współprowadził półgodzinną audycję dla obcokrajowców. Potem założył tam również szkołę językową, ale ostatecznie przeprowadził się do Warszawy, gdzie dostał posadę dyrektora większej szkoły.

Jerry z serialu "Rancho"

Butcher zyskał popularność wśród polskich widzów jako Jerry, Amerykanin, pracownik amerykańskiej ambasady. Jednak aktor ten pojawiał się jeszcze w innych produkcjach, takich jak "Dziewczyna z marzeniami" czy "Cradle Will Rock".

1

Jeff Butcher: życiorys aktora

Poza pracą na ekranie, Butcher działał w polskiej kinematografii także jako tłumacz. Tłumaczył na angielski ścieżki dźwiękowe takich filmów jak "Lejdis", "Testosteron" czy "Dom zły".

Miał wiele zajęć. Przez blisko 5 lat był osobistym korektorem profesora Leszka Balcerowicza i sprawdzał każdy list, który był przez niego napisany. Potem był też dyrektorem zarządzającym browaru „Perła”. Uwielbiał grę w golfa i hokeja.

Zmarł nagle w wieku 42 lat w swoim domu w Konstancinie.

"Był managerem, dziennikarzem, cenionym tłumaczem filmowym, aktorem-amatorem" - poinformowała w swoim komunikacie Telewizja Polska.

RadioZET.pl/SA

Oceń