Zamknij

Jerzy Brzęczek - kim jest nowy trener reprezentacji Polski? [KARIERA]

Redakcja
23.07.2018 09:41
Jerzy Brzęczek - kim jest nowy trener reprezentacji Polski? [KARIERA]
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Jerzy Brzęczek nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej! Oficjalna prezentacja selekcjonera odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. Co warto wiedzieć o nowym szkoleniowcu? Sprawdzamy, kim jest Jerzy Brzęczek i przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat - osiągnięcia, karierę trenerską, rodzinę.

Jerzy Brzęczek - kim jest nowy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat trenera i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Mecze Polski 2018 - kiedy i z kim następny mecz reprezentacji? «

Jerzy Brzęczek nowym trenerem reprezentacji Polski

To już oficjalne! Jerzy Brzęczek został nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Oficjalna prezentacja selekcjonera odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca w sali konferencyjnej na PGE Narodowym w Warszawie. Początek o godzinie 12:30. Podczas spotkania przedstawione zostaną plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. 

"W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy." - informuje PZPN.

» Andrzej Woźniak - kim jest trener bramkarzy reprezentacji? [KARIERA] «

Jerzy Brzęczek - kim jest? [RODZINA, KARIERA TRENERSKA, OSIĄGNIĘCIA]

Jerzy Brzęczek urodził się 18 marca 1971 w Truskolasach. W tym roku skończył 47 lat. Ma 174 cm wzrostu. Jerzy Brzęczek karierę piłkarską rozpoczął w zespole Rakowa Częstochowa. Następnie grał m.in. w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, FC Kärnten czy Maccabi Hajfa. Największe sukcesy osiągał, grając w reprezentacji Polski. W biało-czerwonej koszulce wystąpił 42 razy, zdobywając cztery bramki. Jako kapitan drużyny pokierował zespół do srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Latem 2009 ostatecznie zakończył swoją karierę piłkarską.

Rok później, w lutym 2010 Jerzy Brzęczek został pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. Jednak w 2014 roku, po serii nieudanych meczów, na prośbę głównego sponsora rozwiązano umowę z selekcjonerem. 17 listopada tego samego roku został trenerem Lechii Gdańsk. W 2015 został jednak zwolniony. Następnie w 2017 został trenerem Wisły Płock, a 12 lipca 2018 roku Jerzy Brzęczek zastąpił Nawałkę i został nowym trenerem reprezentacji Polski.

Wiele osób zastanawia się także, co wspólnego ma Jerzy Brzęczek z Jakubem Błaszczykowskim. Nowy trener reprezentacji jest wujkiem wspomnianego piłkarza (bratem zmarłej mamy Błaszczykowskiego - Anny). Zamiłowanie do sportu po Brzęczku odziedziczył także jego syn Robert, który jest młodzieżowym reprezentantem Polski oraz zawodnikiem Błękitni Stargard.

RadioZET.pl/JW