Zamknij

Jerzy Zięba - kim jest autor książki "Ukryte terapie"?

Redakcja
01.08.2018 11:41
Jerzy Zięba - kim jest autor książki "Ukryte terapie"? [WYKSZTAŁCENIE, KSIĄŻKI]
fot. Youtube / Telewizja wPolsce

Jerzy Zięba i książka "Ukryte terapie" od kilku lat wywołuje dużo kontrowersji w sieci, a wiele osób wypowiada się negatywnie na jego temat na forach internetowych. Również jego poglądy i metody leczenia wzbudzają wiele wątpliwości. Sprawdzamy, kim jest Jerzy Zięba, jakie ma wykształcenie i jak wypowiada się o różnych sposobach leczenia, m.in. na temat szczepionek dla dzieci.

Jerzy Zięba - kim jest? O czym są książki "Ukryte terapie", jakie wykształcenie ma Jerzy Zięba, co sądzi o szczepionkach, jaki jest jego życiorys? Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Jerzego Zięby, które pojawiają się w sieci.

Kim jest Jerzy Zięba? [WYKSZTAŁCENIE, ŻYCIORYS]

Jerzy Zięba określany jest jako hipnoterapeuta lub naturoterapeuta. Wiele osób błędnie nazywa go "lekarzem", mimo że nie ma on wykształcenia w tym kierunku. Jest także propagatorem medycyny niekonwencjonalnej i przedsiębiorcą. Publicznie Jerzy Zięba przedstawia się jako hipnoterapeuta kliniczny w Stanach Zjednoczonych i w Australii, a także magister inżynier, absolwent Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Jerzy Zięba jest także założycielem marki Visanto, która sprzedaje m.in. suplementy diety. W 1982 roku wyemigrował do Niemiec, a po powrocie do Polski od 2003 roku zajmuje się naturoterapią. Swoimi poglądami dzieli się głównie w sieci, gdzie publikuje artykuły prasowe i filmy w serwisie Youtube. Prowadzi także spotkania i wykłady.

Jerzy Zięba "Ukryte terapie" - o czym są książki?

Poglądy przedstawione w książkach Jerzego Zięby "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" (część 1. i 2.) i w jego wypowiedziach są w większości niezgodne z aktualnym stanem wiedzy naukowej i krytykowane przez środowisko akademickie. Również w sieci nie brakuje negatywnych opinii o Jerzym Ziębie i komentarzy na temat przekazywanych przez niego informacji.

Facet znalazł target, ma gadane, erystykę schopenhauera w małym palcu. Do tego jest świetnym manipulatorem i cynikiem. Ot, przepis na bogactwo i dojenie frajerów, wystarczy przyjąć odrobinę inne standardy moralności. Tacy ludzie sprzedadzą Eskimosom lód, akurat tutaj padło na pół kilo trawy za 100zł i trzy łyżki buraka za 200. I bioenergojonizator wody za 2500. :) (pisownia oryginalna)

Nie brakuje jednak również zwolenników jego teorii, którzy publikują w sieci pozytywne opinie na temat Jerzego Zięby oraz jego książek i sprzedawanych przez niego suplementów.

- Jedno jest pewne. Farmaceutyka to jedna wielka mafia… Dla nich liczy się tylko kasa, a nie ludzkie zdrowie. Medycyna niekonwencjonalna to jest coś wspaniałego. Dobrze że są ludzie którzy pomagają innym w naturalny sposób. A przede wszystkim rozwijają się w tym kierunku. Jerzy Zięba jest jednym z przykładów, i całe szczęście że takich ludzi jest coraz więcej. (pisownia oryginalna)

Zagłosuj

Czy podzielasz poglądy Jerzego Zięby?

Liczba głosów:

Najwięcej wątpliwości i kontrowersji wzbudzają wypowiedzi Jerzego Zięby na temat szczepionek. Uważa on między innymi, że "bezpieczeństwo szczepionek absolutnie nie zostało udowodnione", a także że "ich skuteczność nie jest jeszcze udowodniona, a każda z nich ma zawarte w sobie substancje niezwykle toksyczne". Jerzy Zięba twierdzi także w książkach i wypowiedziach, że wiele konwencjonalnych metod leczenia jest nieskutecznych. Dotyczy to m.in. chemioterapii.

» „Szczepionka” – najbardziej kontrolowane słowo w chińskim internecie. Dlaczego?

W 2016 1. część książka Jerzego Zięby znalazła się na 10. miejscu wśród najlepiej sprzedających się w ciągu roku pozycji w kategorii książki w księgarni internetowej empik.com. Książka została także przetłumaczona na język niemiecki, angielski, czeski i włoski.

RadioZET.pl/KP