Zamknij

Jesień średniowiecza - protest pod sejmem: o co chodzi i o której godzinie? [16.10.2019]

Jolanta Waligóra
16.10.2019 10:45
Jesień średniowiecza - protest pod sejmem: o co chodzi i o której godzinie? [16.10.2019]
fot. Jakub Kaminski/East News

Protest pod sejmem "Jesień średniowiecza" odbędzie się w środę, 16 października 2019 roku w Warszawie. Organizatorzy wydarzenia i strajkujący chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu kontrowersyjnego projektu, jakim jest ustawowy zakaz edukacji seksualnej. Poniżej można znaleźć informacje na temat tego, o co chodzi z protestem pod sejmem 16.10.2019 i dlaczego jest strajk.

Jesień średniowiecza - protest pod sejmem 16.10.2019: "Nie dla zakazu edukacji seksualnej". O której godzinie odbędzie się strajk? Kiedy i gdzie dokładnie będzie mieć miejsce? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, o co chodzi z protestem pod sejmem 16 października 2019 i dlaczego strajkują.

Protest pod sejmem 16.10.2019 - o co chodzi i dlaczego jest strajk?

"Jesień średniowiecza", bo tak nazywa się październikowy protest pod sejmem w Warszawie, zorganizowany został przez Warszawski Strajk Kobiet. Organizatorzy wydarzenia i strajkujący chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu prac parlamentu nad kontrowersyjnym projektem, jakim jest ustawowy zakaz edukacji seksualnej. 

Projekt ustawy o zakazie edukacji seksualnej w Sejmie. "Nie pozostawia złudzeń"

PiS "rzutem na taśmę", w starym składzie parlamentu pracuje nad ustawowym zakazem edukacji seksualnej - dlaczego? Otóż dlatego, że zdaniem PiS i prawicowych fundamentalistów religijnych spod znaku "Pro Prawo do Życia" i sadystów z Ordo Iuris zdecydowanie za mało dzieci i młodzieży w Polsce:
- jest molestowanych i gwałconych przez księży i nie tylko
- popełnia samobójstwa ze względu na nieheteronormatywną orientację seksualną.
Jednocześnie, zdaniem PiS i ich sponsorowanych przez Kreml mocodawców, za mało dziewcząt i kobiet zachodzi w niechciane ciąże i dokonuje niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym - czytamy na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy strajku pod sejmem 16.10.2019 są zdania, że Prawo i Sprawiedliwość chce znacząco zwiększyć te wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m.in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży. Ponadto w opisie wydarzenia czytamy:

Projekt zakazu edukacji seksualnej procedowany w tym tygodniu w parlamencie przewiduje KARĘ WIĘZIENIA do 5 lat za takie straszliwe "przestępstwa" jak:
- rozmowa o bezpiecznym seksie
- uświadamianie w zakresie antykoncepcji
- informowanie o możliwości zarażenia HIV, HPV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową
- rozmowa o złym dotyku (uświadamianie dzieci, że inne osoby nie mogą ich dotykać w miejscach intymnych)
- wyjaśnianie dzieciom, ze masturbacja to normalna sprawa
- przepisanie nieletniej leku, który ma zastosowanie m.in. antykoncepcyjne
- rozmowa o orientacji seksualnej.

Na Facebooku w wydarzeniu "protest pod sejmem 16 października 2019" chęć udziału zadeklarowało ponad 4,5 tys. osób. Ponadto zainteresowanych jest ponad 26 tys. 

Jesień średniowiecza: protest pod sejmem - o której godzinie i gdzie?

Protest pod sejmem 16.10.2019 "Jesień średniowiecza" będzie mieć miejsce pod Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej, przy ul. Wiejskiej. Strajk planowo ma rozpocząć się o godzinie 17:30 i zakończyć dwie godzony później o 19:30. 

Anja Rubik może trafić do więzienia za edukację seksualną. Gwiazda apeluje do fanów

Przypominamy, że głosowanie nad projektem "Stop pedofilii" ma odbyć się w środę 16 października właśnie około godziny 17.30. 

Organizatorzy strajku pod sejmem zachęcają uczestników, by wzięli czerwoną kredę, czerwoną kartkę lub czerwone konfetti. Niech PiS wie, że ma i będzie miał krew na rękach - dodają we wpisie na Facebooku.

RadioZET.pl/JW