Zamknij

Jest już zwiastun "1983"! Jak zapowiada się pierwszy polski serial Netflixa?

Redakcja
03.10.2018 17:56
Jest już zwiastun "1983"! Jak zapowiada się pierwszy polski serial Netflixa?
fot. YouTube/Netflix

Kto nie widział, musi nadrobić - w sieci pojawił się już pierwszy zwiastun polskiego serialu Netflixa. Premierę serii, która jest debiutem rodzimych produkcji na platformie streamingowej zapowiedziano już na 30 listopada. Czekamy!

W sieci pojawił się zwiastun "1893"

To pierwszy polski serial, który powstaje na zamówienie Netflixa. Platforma streamingowa słynie ze swoich zazwyczaj bardzo udanych produkcji, nie oszczędzając na ich budżecie ani promocji. Tym ciekawsi jesteśmy zbliżającej się premiery "1983", którą zapowiedziano na 30 listopada 2018 roku. W sieci opublikowano już pierwszy zwiastun wyczekiwanego serialu!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

"1983", pierwszy polski serial na Netflixie

Czy "1983" spodoba się widzom z całego świata? "Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem" - mówił Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych. "Jestem przekonany, że 1983 spodoba się nie tylko polskim widzom, ale i widowni Netflixa na całym świecie" - podkreślał. Gigant już o to zadbał, angażując do produkcji takie tuzy polskiego kina, jak Agnieszkę Holland. "Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł" - komentowała Holland. Za reżyserię ośmioodcinkowego serialu odpowiadają także Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą serii i autorem scenariusza jest za to Joshua Long, a jednym z producentów Robert Zotnowski, odpowiedzialny za produkcję takich hitów, jak kultowe "House of Cards". Warta uwagi jest także świetnie dobrana obsada z Robertem Więckiewiczem i Andrzejem Chyrą na czele. Na ekranie zobaczymy także Macieja Musiała, Ewę Błaszczyk, Edytę Olszówkę, Olgę Hajdas i Agnieszkę Smoczyńską.

netflix
fot. YouTube

Zobacz także

"1983": kiedy premiera?

Akcja trzymającego w napięciu thrillera konspiracyjnego rozpoczyna się w 2003 roku, 20 lat po ataku terrorystycznym, mającym miejsce w 1983 roku, który udaremnił upadek Związku Radzieckiego. Kiedy więc zimna wojna trwa w najlepsze, student prawa o idealistycznym podejściu do życia oraz skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz mają tylko jedną szansę, aby zapobiec wcieleniu w życie planu, który ma pogrążyć polskie społeczeństwo w chaosie. Przywódcy reżimu nie cofną się jednak przed niczym, aby ukryć prawdę. Ciekawi, co będzie dalej? Tego dowiemy się już 30 listopada!

RadioZET.pl/źródło:Netflix/AG

Zobacz także