Zamknij

Joanna Jędrzejczyk: sylwetka jurorki "Dance Dance Dance" [WIEK, RODZINA, WZROST, UFC]

17.02.2021 14:02
Joanna Jędrzejczyk: sylwetka jurorki "Dance Dance Dance" [WIEK, RODZINA, WZROST, UFC]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Joanna Jędrzejczyk będzie jurorką programu TVP „Dance Dance Dance”. Zawodniczka UFC w MMA zastąpi na tym stanowisku Annę Muchę. Sprawdzamy, co wiadomo o jurorce programu.

Joanna Jędrzejczyk: kim jest? [WIEK, WZROST]

Joanna Jędrzejczyk to polska zawodniczka MMA, walcząca dla najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki na świecie – UFC. Ma 34 lata. Jędrzejczyk profesjonalnie uprawiała boks, muay thai, kick-boxing i MMA. Jest trzykrotną zawodową mistrzynią świata, dwukrotną mistrzynią Europy oraz czterokrotną amatorską mistrzynią świata, trzykrotną mistrzynią Europy i pięciokrotną mistrzynią Polski w boksie tajskim. Ma też tytuł wicemistrzyni Polski w amatorskim boksie z 2011. Jędrzejczyk jest pierwszą Polką w organizacji MMA – Ultimate Fighting Championship. W latach 2015-17 była mistrzynią UFC w wadze słomkowej (do 52 kg).

Jędrzejczyk mierzy 168 cm, waży 52 kilogramy.

Dance Dance Dance 3: znamy nazwiska jurorów. Kto będzie oceniał uczestników?

Joanna Jędrzejczyk: rodzina, studia

Joanna Jędrzejczyk jest córką Anny i Jana Jędrzejczyków, którzy poznali się podczas pracy w olsztyńskiej fabryce opon Stomil. Ma starszą o sześć lat siostrę Ewę i siostrę-bliźniaczkę Katarzynę. Jest katoliczką, przed walkami modli się na różańcu przed wejściem do ringu lub oktagonu. Od 2015 do 2017 roku Jędrzejczyk była zaręczona z Przemysławem Butą, byłym piłkarzem. Para rozstała się przed walką z Namajunas.

Jędrzejczyk studiowała wychowanie fizyczne oraz gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Joanna Jędrzejczyk: UFC, WALKI

Jędrzejczyk od 2012 roku zawodowo walczy w MMA. Zadebiutowała 19 maja 2012 w walce z Sylwią Juśkiewicz, którą pokonała na punkty. Wygrała też kolejne 13 kolejnych pojedynków, dzięki czemu otrzymała szansę walki w UFC.

Pierwsze pojedynki w UFC stoczyła w 2014 roku. Przez 3 lata była niepokonana. W nocy z 14 na 15 marca 2015 na gali UFC 185 w Dallas Jędrzejczyk zdobyła mistrzostwo UFC w wadze słomkowej, nokautując Amerykankę Carlę Esparzę w drugiej rundzie pojedynku. Później jeszcze pięć razy walczyła o tytuł, za każdym razem wychodząc zwycięsko z walk.

Przegrała dopiero walkę z Rose Namajunas. Po czasie przyznała, że przyczyną porażki było rozstanie z narzeczonym i zamieszanie finansowe spowodowane przez jej menadżera. 7 kwietnia 2018 doszło do rewanżu z Namajunas który Polka również przegrała, tym razem jednogłośnie na punkty.

Ewa Chodakowska wróci do "Dance dance dance"? Trenerka odpowiedziała. "Angażuję się na sto procent"

Joanna Jędrzejczyk w "Dance Dance Dance"

Joanna Jędrzejczyk i Agustin Egurolla będą nowymi jurorami programu "Dance Dance Dance".  Zastąpią w tych rolach Annę Muchę i Roberta Kupisza. Informację przekazano we wtorkowym wydaniu „Pytania na śniadanie”. Trzecim jurorem będzie Ida Nowakowska.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/PAB