Zamknij

Joanna Mazur - kim jest finalistka "Tańca z Gwiazdami"?

Paweł Żurek
17.05.2019 12:31
Joanna Mazur - kim jest finalistka "Tańca z Gwiazdami"? [PARTNER, WIEK, ZAWÓD]
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Kim jest Joanna Mazur? Biegaczka wystąpiła w 9. edycji programu "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami", gdzie dotarła do finału. Przedstawiamy najważniejsze informacje o uczestniczce programu TVN-u, jej życiu, jej partnerze, a także opisujemy największe sukcesy, które ma koncie. 

Kim jest Joanna Mazur?  Biegaczka pokazała się w 9. edycji "Dancing with the stars.  Taniec z Gwiazdami", gdzie tańczyła w parze z Janem Klimentem i dotarli do finału programu. Sprawdzamy najważniejsze informacje o uczestniczce.

„Taniec z gwiazdami”: Oficjalna prezentacja par [GALERIA]

Joanna Mazur - kim jest, ile ma lat? [PARTNER, ZAWÓD, SUKCESY]

Joanna Mazur urodziła się w 1990 roku. Ma 28 lat. Jest niedowidząca - wzrok zaczęła tracić w wieku 7 lat. Ukończyła pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją ruchową oraz szkołę masażu. Po zakończeniu studiów rozpoczęła treningi biegowe. Ze względu na swoją sytuację, Joanna Mazur musiała zacząć szukać partnera (prowadzącego podczas biegu - przyp. red.). Został nim Michał Sawicki, były lekkoatleta i triathlonista.

Joanna Mazur i jej partner Michał Sawicki mają już na koncie kilka sporych sukcesów: złoty i srebrny medal na mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych we Włoszech, złoto, srebro i brąz na lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie w 2017 roku wywalczonego w biegu na 1500 m.

W 2019 roku Joannę Mazur można było zobaczyć w 9. edycji " Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami", gdzie tańczyła w parze z Janem Klimentem. Para dotarła do finału, gdzie już w piątek, 17 maja 2019 roku powalczy o zdobycie Kryształowej Kuli.

Taniec z Gwiazdami 2019: PARY - kto z kim zatańczy? [UCZESTNICY]

Joanna Mazur i Jan Kliment w "Tańcu z gwiazdami"

Pod koniec 2018 roku Joanna Mazur ogłosiła, że weźmie udział w "Tańcu z Gwiazdami". Jej partnerem został Jan Kliment. Rywalami pary będą:  Tamara Gonzalez-Perea,  Justyna ŻyłaMariusz WęgłowskiDominika Tajner-WiśniewskaTomasz "Gimper" DziałowySebastian Stankiewicz, Jakub Kucner,  Daniel Kuczaj oraz  Czadoman.

» Taniec z Gwiazdami: Joanna Mazur otrzymała mieszkanie od przedsiębiorcy

RadioZET.pl/PZ