Zamknij

Joy: kim są muzycy z zespołu i jakie piosenki nagrali? [TOUCH BY TOUCH, VALERIE]

Paweł Żurek
05.07.2019 12:15
Wakacyjna trasa Dwójki: Joy
fot. pixabay.com

Joy, austriacka grupa, która wykonuje utwory z pogranicza popu i europejskiego disco-polo, wystąpi 7 lipca podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2019 w Stalowej Woli. Kim są wokaliści zespołu? Przedstawiamy szczegółowe informacje o zespole muzycznym Joy.

Poniżej znajdziecie więcej informacji o Joy, zespole, który zagra na koncercie w ramach Wakacyjnej trasy Dwójki - Lato, Muzyka, Zabawa - w Stalowej Woli. Koncert odbędzie się 7 lipca na tamtejszych błoniach.  

>> Wakacyjna trasa Dwójki 2019 Stalowa Wola: program [DATA, MIEJSCE, BILETY]

>> Bad Boys Blue: kim są muzycy z zespołu i jakie piosenki nagrali? [YOU'RE A WOMAN, PRETTY YOUNG GIRL]

Joy: kim są muzycy z zespołu?

Joy to austriackie trio męskie. Zespół nagrywał utwory, które były opisywane jako pop/italo disco. Zespół powstał w  1984 roku w Bad Aussee. 

Pierwsza singlowa piosenka Joy „Lost in Honkong” została wydana w lutym w 1985 roku. Zespół został wówczas zauważony. Kolejny singiel „Touch ByTouch” z września 1985 roku dotarł do Europejskiej Listy Przebojów. Sukces odniósł też pierwszy album Joy – Hello, który przez pięć tygodni gościł na pierwszym miejscu wielu listach sprzedaży. Hitami okazywały się też kolejne albumy grupy, które można było kupić w ponad 30 krajach na świecie.

>> Wakacyjna Trasa Dwójki: koncert w Stalowej Woli już w niedzielę!

Joy: piosenki [TOUCH BY TOUCH, VALERIE]

Piosenki Joy tuż po premierach stawały się hitami w wielu zagranicznych rozgłośniach. Swój sukces zawdzięczały panującej w latach 80. modzie na muzykę w stylu disco. 

Joy zasłynęło przede wszystkim wydanym w 1985 roku singlem „Touch by Touch”, który osiągnął szczyty list przebojów. Black is black, Valerie, Touch me my dark, She's dancing alone.

>> Wakacyjna trasa Dwójki 2019: kiedy i gdzie się odbędzie? [PROGRAM, DATA, BILETY]

>> Wakacyjna Trasa Dwójki 2019 - MIASTA. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty? [TRASA]

Joy w Stalowej Woli na Wakacyjnej trasie Dwójki - Lato Muzyka Zabawa

Joy będzie jednym z zespołów, który wystąpi na koncercie Lato Muzyka Zabawa w Stalowej Woli podczas Wakacyjnej trasy Dwójki. Koncert odbędzie się 7 lipca. Joy wystąpią na scenie obok wykonawców takich jak Bad Boys Blue, Bednarek, Elektryczne Gitary, Piersi, Kasia Cerekwicka, Joy, Jula, Sarsa, Filip Lato, Classic, Playboys, Antek Smykiewicz i 4 Dreamers.

RadioZET.pl/PZ