Zamknij

KSW 53 - kiedy odbędzie się najbliższa gala i gdzie? [DATA, MIEJSCE]

Karolina Piotrowska
30.03.2020 14:06
KSW 53 - kiedy odbędzie się najbliższa gala i gdzie? [DATA, MIEJSCE]
fot. Shutterstock

KSW 53 - kiedy i gdzie się odbędzie? Data i miejsce kolejnej gali to dwie informacje, których najczęściej poszukują fani MMA, ponieważ jak na razie wydarzenie zostało odwołane ze względów bezpieczeństwa. Sprawdzamy, gdzie i kiedy KSW 53, a także pozostałe ważne informacje dotyczące wydarzenia.

KSW 53 - kiedy i gdzie kolejna gala? DATA i MIEJSCE to najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego wydarzenia, których poszukują fani. Sprawdzamy, co warto wiedzieć przed galą KSW 53 i kiedy się odbędzie.

KSW 53 - kiedy i gdzie odbędzie się kolejna gala? [DATA, MIEJSCE]

Data KSW 53 została oficjalnie potwierdzona zaraz po zakończeniu poprzedniej gali, jednak ze względów bezpieczeństwa wydarzenie musiało zostać odwołane. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i zaleceniami, aby ograniczyć kontakty z innymi, wychodzenie z domu, a także odwołaniem zgromadzeń publicznych, koncertów, wydarzeń i tym podobnych. 

W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej federacji czytamy:

Drodzy kibice,

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizowanych przez nas gal od zawsze było i jest naszym priorytetem. Dlatego z wielkim smutkiem informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać galę KSW 53 planowaną na dzień 21 marca 2020.

Pomimo usilnych starań, by doprowadzić do organizacji wydarzenia musieliśmy podjąć tę trudną zarówno dla nas, jak i dla Was decyzję. Ze względu na wprowadzone na terenie całego kraju obostrzenia, mającego na celu zminimalizowanie zasięgu epidemii koronawirusa (COVID-19), gala KSW 53 nie odbędzie się ani we wskazanej wcześniej lokalizacji, ani także w studio telewizyjnym.

Nasza decyzja motywowana jest dbałością o zapewnienie bezpieczeństwa i niedopuszczenia do sytuacji zagrażającej zdrowiu zarówno zawodników, którzy docierają na wydarzenia z każdego zakątka świata, oraz pracowników i współpracowników organizujących galę.

O kolejnych działaniach Federacji KSW będziemy Was informować na bieżąco.

Pierwotnie data KSW 53 została zaplanowana na sobotę, 21 marca 2020. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się wydarzenie. Gala KSW 53 miała odbyć się w łódzkiej Atlas Arenie. Jak na razie nie są znane jeszcze oficjalne informacje dotyczące nowego miejsca.

Organizatorzy przypominają również, że środki za bilety na KSW 53 zakupione online w systemie ebilet.pl zostaną zwrócone zgodnie z wybraną metodą płatności (zwrot nastąpi "jak zapłacono"). Potwierdzenie przekazania środków do zwrotu zostanie przesłane drogą mailową. Jeśli bilety zostały zakupione stacjonarnie, należy zgłosić się z biletem i paragonem do miejsca zakupu.

WALKI KSW 53 - kiedy karta walk i jakich zawodników zobaczymy?

Wiele osób zastanawia się także, kto miał walczyć na KSW 53? Karta walk była już ogłoszona przez organizatorów. Zawalczyć mieli m.in. Quentin Domingos, który miał stoczyć walkę z Mariuszem Pudzianowskim. Potwierdzona została także walka KSW 53 Roberto Soldić vs Marius Žaromskis, jednak jak już wspomnieliśmy, całe wydarzenie zostało odwołane. Inne walki, które miały się odbyć, to m.in. Michał Materla vs Patrik Kincl, Przemysław Mysiala vs Stipe Bekavac, Michał Włodarek vs Denis Stojnić.

Jak na razie nie wiadomo, czy te same walki odbędą się, gdy wydarzenie zostanie przywrócone i czy zobaczymy tych samych zawodników, którzy zostali ogłoszeni na tę edycję gali. Szczegóły poznamy prawdopodobnie w ciągu kilku lub kilkunastu tygodniu w oficjalnym komunikacie od organizatorów. Wszelkie dodatkowe informacje zamieszczać będziemy w tym artykule, gdzie na bieżąco będziemy aktualizować m.in. kartę walk KSW 53.

Wszelkie aktualności i najświeższe informacje o gali KSW 47 można sprawdzać na stronie internetowej www.kswmma.com.

RadioZET.pl/KP