Zamknij

Kalendarz roku akademickiego 2018/19 - kiedy sesja, wakacje, semestr letni?

Redakcja
08.01.2019 09:12
Kalendarz roku akademickiego 2018/19 - kiedy sesja, wakacje, semestr letni?
fot. PIXABAY

Z kalendarzem roku akademickiego 2018/19 warto, żeby zaznajomił się każdy student. Dzięki temu będzie dokładnie wiedział, kiedy kończy się semestr zimowy, a zaczyna letni, kiedy wypada sesja i długo wyczekiwane wakacje. Pozwoli to, chociażby odpowiednio wcześniej zaplanować swój wymarzony wyjazd.

Kalendarz roku akademickiego 2018/2019 - kiedy sesja? Kiedy kończy się semestr zimowy, a kiedy zaczyna semestr letni? Kiedy rozpoczynają się wakacje dla studentów? Sprawdzamy najważniejsze terminy.

Kalendarz roku akademickiego 2018/2019

Kalendarz roku akademickiego 2018/19, w związku ze zbliżającym się październikowym terminem rozpoczęcia studiów, jest coraz częściej poszukiwany. Za jego pomocą można sprawdzić niezbędne informacje m.in. kiedy rozpoczyna się semestr letni, długo wyczekiwane wakacje i co najważniejsze - kiedy sesja 2018/2019. Pozwoli to m.in. odpowiednio wcześniej zaplanować większy lub mniejszy wyjazd.

» Inauguracja roku akademickiego 2018 - kiedy rozpoczęcie? [UW, UJ, UM, PW] «

Kalendarz roku akademickiego 2018/19- kiedy sesja, wakacje, semestr letni?

Kalendarz roku akademickiego 2018/19 nie jest jednakowy na każdej uczelni. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, czy są to studia stacjonarne, tzw. dzienne, czy niestacjonarne, inaczej zaoczne oraz od wybranej placówki. 

Semestr zimowy rozpoczyna się wraz z inauguracją roku akademickiego i trwa najczęściej do połowy lutego. Sesja zimowa 2019 zazwyczaj odbywa się na przełomie stycznia/lutego. Z kolei sesja letnia najczęściej ma miejsce w czerwcu. Na niektórych uczelniach część egzaminów zaplanowanych jest jeszcze na lipiec. Jeśli studentowi pomyślnie pójdzie sesja i wszystko zaliczy w pierwszym terminie, rozpoczynają się dla niego długo wyczekiwane wakacje, które skończą się wraz z początkiem października. 

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW