Zamknij

Kalendarz skoków narciarskich 2017/18: Zakopane, Wisła [TERMINARZ]

Redakcja
13.11.2017 09:46
kalendarz skoków narciarskich 2017/18: Zakopane, Wisła
fot. pexel.com/pl

Terminarz skoków narciarskich na sezon 2017/2018 jest już znany. W tym roku wielkie emocje czekają nas w Zakopanem i w Wiśle. Sezon zapowiadają się niezwykle ekscytująco.

Skoki narciarskie w Wiśle i w Zakopanem to coroczne święto miłośników sportów zimowych. Kalendarz skoków 2017/2018 nie mógł więc obyć się bez echa.

Skoki narciarskie - kiedy w Polsce?

Fani skoków narciarskich z pewnością zacierają ręce ze szczęścia - już niedługo początek sezonu narciarskiego. Skoki odbywać się będą nie tylko w Polsce. Wielkie emocje transmitowane będą również z Finlandii, Rosji i Niemiec. Już 18 listopada 2017 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się pierwszy konkurs drużynowy. Na kolejne spotkania przewidziane zostały zarówno skoki drużynowe, jak i indywidualne.

Kalendarz skoków narciarskich 2017/18

Kalendarz skoków narciarski otwierać będą emocje związane ze skokami grupowymi. Szybko jednak skoczkowie przeniosą się do Niemiec i Austrii, gdzie odbywać się będzie Turniej Czterech Skoczni. Skoki zaplanowane są od 30 grudnia do 14 stycznia.

Kibicowanie nie kończy się jednak wraz z połową stycznia. Już od 19 stycznia 2018 skoczkowie przeniosą się do Niemiec na Mistrzostwa świata w lotach - Oberstdorf. W tym czasie jedna z przewidzianych imprez odbędzie się w Zakopanem. Z pewnością 27 i 28 stycznia należeć będą do polskiej publiczności!

Wraz z początkiem lutego, mistrzostwa przeniosą się do Pjongczangu, miasta położonego w Korei Południowej. Tam skoczkowie będą "fruwać" od 9 do 25 lutego 2018.

Sezon skoków narciarskich 2017/18 zamknie Turniej Raw Air, podczas którego skoki będą odbywać się w Norwegii i Słowenii. Na ten czas zostały zaplanowane zarówno skoki drużynowe, jak i indywidualne.

Kalendarz skoków narciarskich zapowiada się niezwykle ekscytująco, warto więc już dziś zaplanować się sobie czas na wspólny doping naszych polskich skoczków. Oni już nie raz udowodnili, jak wiele zamieszania potrafią wywołać w międzynarodowym środowisku narciarskim!

RadioZet.pl/polsatsport.pl/JH