Zamknij

Kamerzysta - kto to jest Łukasz Wawrzyniak i o co chodzi w aferze? [YOUTUBE, WIEK]

15.04.2021 13:59
Kamerzysta - kto to jest Łukasz Wawrzyniak i o co chodzi w aferze? [YOUTUBE, WIEK]
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

O Kamerzyście, czyli Łukaszu Wawrzyniaku, zrobiło się głośno za sprawą opublikowanego filmu na YouTube, w którym poniża 18-latka z niepełnosprawnością intelektualną. W związku z tym wiele osób zaczęło szukać w sieci informacji na temat tego, kim jest Kamerzysta i czym zajmuje się kontrowersyjny youtuber. Szczegóły dotyczące tego, kto to jest Łukasz Wawrzyniak i ile ma lat, zamieszczamy poniżej.

Kim jest Kamerzysta, Łukasz Wawrzyniak? Afera, YouTube, wiek, data urodzenia, Instagram, życie prywatne, kariera oraz inne szczegółowe informacje na temat kontrowersyjnego youtubera, można znaleźć w tym artykule.

Afera z Kamerzystą - o co chodzi z wykorzystaniem niepełnosprawnego chłopaka?

O youtuberze zrobiło się głośno w związku z pewną aferą. W połowie kwietnia 2021 w serwisie YouTube opublikowano nagranie, w którym płaci on 18-letniemu chłopakowi za wykonywanie absurdalnych, poniżających wyzwań. Łukasz Wawrzyniak wraz z kolegami kazał mu m.in. jeść kocie odchody czy skakać z balkonu do śmietnika. Podjęcie kolejnych "challengów" miało pozwolić chłopakowi zarobić coraz to większą sumę pieniędzy. 

Szybko okazało się, że bohater kontrowersyjnego materiału Kamerzysty jest osobą niepełnosprawną intelektualnie. Chłopak nie był zatem do końca świadomy konsekwencji swoich zachowań.

Film był zamieszczony przez cztery dni. Teraz YouTube oficjalnie zdął materiał z serwisu, ponieważ naruszał jego regulamin.

Jak czytamy na portalu Onet.pl, 18-letni bohater filmu Kamerzysty przyznał, że rzeczywiście zgodził się na współpracę z youtuberami, ale miała ona wyglądać zupełnie inaczej.

Nie tak to miało być. Miałem wejść do sklepu bez koszulki, a oni mieli to nagrać i mi za to zapłacić. Chciałem mieć dużo obserwujących na Instagramie i być sławny, a oni mnie oszukali. Nawet nie zapłacili tyle, ile obiecali - informuje chłopak z rozmowie z Onet.pl.

Po publikacji nagrania mężczyzna zgłosił się po pomoc do psycholożki z placówki wsparcia dziennego, której podopiecznym był przed osiągnięciem pełnoletności.

Do całej afery w swoich mediach społecznościowych odniósł się sam Kamerzysta, który powiedział, że nie czuje się w obowiązku przeproszenia za swoje wideo. Stwierdził on, że nikt nie wiedział, że bohater filmu jest niepoczytalny. Dodał także, że całe wideo było w 100% wyreżyserowane, a 18-latek chciał robić dużo cięższe zadania. 

Wiadomo, że film jest wyreżyserowany. Wiadomo, że chłopak nie jadł ziemi, bo nie musiał tej ziemi jeść. Tak samo nie jadł g*wna, tylko to była czekolada - informuje Łukasz Wawrzyniak.

Kamerzysta - kto to jest Łukasz Wawrzyniak i ile ma lat? [YOUTUBE, WIEK]

Choć youtuber długo ukrywał się pod pseudonimem Kamerzysty, to jakiś czas temu na jaw wyszło jego prawdziwe imię i nazwisko, czyli Łukasz Wawrzyniak. Wiele osób zastanawia się także, ile lat ma Kamerzysta. Niestety w sieci na próżno szukać oficjalnych informacji na temat jego wieku. Niektórzy internauci jednak twierdzą, że obecnie ma on około 27 lat.

Pojawiają się również pogłoski, że w przeszłości Wawrzyniak próbował swoich sił w modelingu. 

Przez długi okres chłopak współpracował z innym, także kontrowersyjnym youtuberem, Lordem Kruszwilem. Był jego operatorem kamery. W filmach Kruszwila pojawiał się w papierowej torbie na głowie, nie zdradzając wówczas swojej tożsamości. Nadal, choć znane jest już imię i nazwisko chłopaka, zawsze nosi maskę, która zakrywa większą część jego twarzy. Drogi youtuberów rozeszły się w 2019 roku.

Później Łukasz Wawrzyniak zaczął działać w sieci na własny rachunek. Założył swoje konto w serwisie YouTube, gdzie obecnie ma ponad 1 mln subskrybentów. 

Jakiś czas temu Kamerzysta zaczął także działalność muzyczną. Nagrał nawet swoją płytę, którą można kupić za około 45 zł.

Łukasz Wawrzyniak aktywnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych. Kamerzysta na Instagramie figuruje pod nazwą: kamerzysta69. Obecnie obserwuje go ponad 1,1 mln. osób.

RadioZET.pl/Onet.pl/Obcas.pl