Zamknij

Kamil Grosicki - kim jest? [zarobki, żona, dzieci, wzrost, Instagram]

Redakcja
18.06.2018 14:04
Kamil Grosicki: zarobki, żona, dzieci, wzrost, Instagram - kim jest?
fot. SZYMON STARNAWSKI/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Kamil Grosicki to piłkarz występujący na pozycji pomocnika lub napastnika w reprezentacji Polski oraz w angielskim klubie Hull City. Co warto wiedzieć o polskim piłkarzu? Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy, kim jest Kamil Grosicki - żona, dzieci, zarobki, wzrost, Instagram. 

Kim jest Kamil Grosicki? To piłkarz występujący w reprezentacji Polski. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Kamila Grosickiego - dzieci, żona, zarobki, wzrost, Instagram.

» Szymon Marciniak - żona, zarobki, mecze. Kim jest polski sędzia na mundialu? «

» Otwarcie mundialu 2018: transmisja online i w TV. Gdzie oglądać ceremonię? «

Kamil Grosicki: kim jest piłkarz reprezentacji Polski?

Kamil Grosicki to polski piłkarz, który występuje na pozycji napastnika lub pomocnika w reprezentacji Polski oraz w angielskim klubie Hull City. Urodził się 8 czerwca 1988 roku w Szczecinie. W tym roku skończy 30 lat. Grosicki, swoją karierę piłkarską, rozpoczął w Pogoni Szczecin. Następnie w 2007 roku trafił do Legii Warszawa. Piłkarz w tamtym okresie był uzależniony od hazardu, co spowodowało, że pod koniec 2007 przebywał na specjalnej terapii odwykowej na Mazurach. Po powrocie został wypożyczony do szwajcarskiego klubu piłkarskiego, FC Sion. Kamil Grosicki miał jednak problemy z dyscypliną, m.in. często spóźniał się na treningi. Mieszkając na terenie klubu, dwa razy spowodował też stłuczkę samochodową, jeżdżąc bez prawa jazdy. Później zrezygnował także z opłacanych przez klub lekcji języka francuskiego. Działacze Sionu, latem 2008 roku, dali mu do podpisania napisany po francusku dokument, w którym piłkarz nieświadomie zrzekł się zarobków do końca okresu wypożyczenia.

Grosicki później wrócił do Polski, gdzie początkowo trenował indywidualnie, a następnie został wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Po udanym sezonie klub wykupił Kamila Grosickiego za pół miliona złotych. 10 stycznia 2011 roku przeszedł do tureckiej drużyny, Sivassporu, z którą podpisał kontrakt na trzy i pół roku. Od 2014 do 2017 występował we francuskim klubie Stade Rennais, a od stycznia 2017 roku jest piłkarzem angielskiego klubu Hull City, występującego w Championship. 

Kamil Grosicki grał cyklicznie w młodzieżowych i juniorskich reprezentacjach Polski. W 2008 roku Leo Beenhakker po raz pierwszy powołał go do seniorskiej reprezentacji Polski. Kamil Grosicki do tej pory w barwach narodowych wystąpił 56 razy, zdobywając łącznie 12 bramek.

» Marcin Kamiński - kim jest piłkarz, który może zastąpić Glika? «

Kim jest Kamil Grosicki? [żona, dzieci, zarobki, wzrost, Instagram]

Polski piłkarz ma 180 cm wzrostu. Żona Kamila Grosickiego to była modelka i przez wielu określana mianem najpiękniejszej polskiej WAG's, Dominika Grosicka. Para ma dwójkę dzieci - córeczkę Maję i synka Marcela z poprzedniego związku Dominiki. Co ciekawe, Kamil Grosicki ma także młodszą siostrę Kornelię (ur. w 1999 roku), która trenuje piłkę nożną w klubie Olimpia Szczecin. Zarobki Kamila Grosickiego są naprawdę imponujące. W 2011 roku piłkarz mógł się pochwalić zarobkami przekraczającymi 4,3 mln zł

Piłkarz aktywny jest na portalach społecznościowych. Kamila Grosickiego na Instagramie obserwuje ponad 375 tysięcy osób. Na platformie można go znaleźć pod nazwą: kamilgrosicki10. Zamieszcza tam zdjęcia z meczów, treningów, ale i prywatne fotografie z żoną i dziećmi.

a
i

RadioZET.pl/JW