Zamknij

Kamil Nożyński - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego i aktor "Ślepnąc od świateł"? [WIEK, INSTA, RAP]

Piotr Krajewski
12.03.2019 22:59
Kamil Nożyński - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego i aktor "Ślepnąc od świateł"? [WIEK, INSTA, RAP]
fot. Screen z Youtube/HBOPOLSKA

Kamil Nożyński, gość Kuby Wojewódzkiego, to główny bohater serialu "Ślepnąc od świateł". Debiutujący aktor części widzów znany jest także jako Saful - raper należy do składu popularnego zespołu Dixon37. Co jeszcze warto wiedzieć o odtwórcy głównej roli w serialu HBO? Sprawdzamy, kim jest Kamil Nożyński, gość Kuby Wojewódzkiego 12 marca - wiek, kariera, osiągnięcia, rap i Instagram. 

Kim jest Kamil Nożyński, gość Kuby Wojewódzkiego 12.03? Aktor, rap, "Ślepnąc od świateł", wiek, wzrost, Instagram oraz inne informacje na temat odtwórcy głównej roli w miniserialu HBO, można znaleźć w tym artykule.

» Ślepnąc od świateł, sezon 2 - kiedy i czy będą kolejne odcinki serialu? «

Kamil Nożyński, gość Kuby Wojewódzkiego 12.03 - aktor: rap, wiek, wzrost, Instagram

Kamil Nożyński, gość Kuby Wojewódzkiego 12 marca, urodził się 22 września 1983. W zeszłym roku skończył 35 lat. Ma 185 cm wzrostu. Aktorsko zadebiutował w miniserialu HBO "Ślepnąc od świateł". Kamil Nożyński gra tam główną rolę, wcielając się w postać Kuby - znanego warszawskiego dilera.

Choć na szklanym ekranie można oglądać go po raz pierwszy, to części widzów znany jest jako Saful. Kamil Nożyński jest członkiem grupy raperskiej Dixon37. W skład zespołu wchodzą również Kulfon, Kafar, Michrus i Rest. 2008 roku wydali swój pierwszy album "Lot na całe życie". Produkcja zajęła 45. miejsce polskiej listy przebojów - OLiS. Pięć lat później, w 2013 do sprzedaży trafił drugi album studyjny Dixon37 "O.Z.N.Z." (Od zawsze na zawsze). Uplasował się on na 8. miejscu zestawienia - OLiS. W 2015 roku album w Polsce uzyskał status Złotej, sprzedając się w nakładzie 15 tysięcy egzemplarzy.

Debiutujący aktor aktywny jest także w mediach społecznościowych. Kamil Nożyński na Instagramie figuruje pod nazwą teraz_saful.

Wiadome już też, że gość Kuby Wojewódzkiego - Kamil Nożyński - wystąpi także w zagranicznym filmie. Polak dostał rolę w słowackiej produkcji zatytułowanej „Správa — The Report”, której reżyserem jest Peter Bebjak. Aktor „Ślepnąc od świateł” zagra polskiego Żyda przebywającego w obozie koncentracyjnym. 

Kamil Nożyński w "Ślepnąc od świateł" SERIAL: data premiery, obsada, zwiastun

Kamila Nożyńskiego w serialu "Ślepnąc od świateł" można oglądać na HBO oraz HBO GO. Produkcja miała premierę w październiku 2018 roku. Poza Safulem w obsadzie znaleźli się: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura i Janusz Chabior. Ponadto pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz Krzysztof Skonieczny.

>> Ślepnąc od świateł, sezon 2 - kiedy i czy będą kolejne odcinki serialu?

RadioZET.pl/JW