Zamknij

Karolina Kołeczek - kim jest Polka z życiowym sukcesem na ME w Lekkoatletyce?

Redakcja
10.08.2018 11:36
Karolina Kołeczek - kim jest Polka z życiowym sukcesem na ME w Lekkoatletyce?
fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska/REPORTER/EASTNEWS

Karolina Kołeczek to polska lekkoatletka, która docierając do finału mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 100 metrów przez płotki, osiągnęła swój życiowy sukces. Co warto wiedzieć o zawodniczce? Sprawdzamy, kim jest Karolina Kołeczek i przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat - życiorys oraz osiągnięcia.

Kim jest Karolina Kołeczek? Instagram, wzrost oraz inne informacje na temat polskiej lekkoatletki, która w czwartek, 9 sierpnia osiągnęła swój życiowy sukces, znajdziecie poniżej.

» Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - medale Polaków, wyniki «

Karolina Kołeczek - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, WYNIKI]

Karolina Kołeczek to lekkoatletka, która specjalizuje się w biegach płotkarskich. W 2011 roku znalazła się w półfinale mistrzostw Europy juniorów organizowanych w Tallinnie (bieg na 100 m przez płotki). Rok później, w tej samej konkurencji, dotarła do półfinału mistrzostw Świata Juniorów w Barcelonie. Ponadto była półfinalistką także w mistrzostwach Europy (Zurych, 2014), halowych mistrzostwach Europy (Praga, 2015), mistrzostwach Świata (Pekin, 2015), oraz mistrzostwach Europy (Amsterdam, 2016). Z kolei srebrny medal Karolina Kołeczek wywalczyła zarówno w młodzieżowych mistrzostwach Europy (Tampere, 2013 oraz Tallinn, 2015), jak i w DécaNation (Angers, 2017).

Medalistka mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku dwa złote (Toruń 2013, Szczecin 2014), jeden srebrny (Bielsko-Biała 2012) i jeden brązowy medal (Bydgoszcz 2011). Stawała na podium halowych mistrzostw Polski seniorów, zdobywając (w biegu na 60 metrów przez płotki) trzy złote medale (Spała 2013, Toruń 2015 i Toruń 2016) i jeden srebrny (Toruń 2017). 

Karolina Kołeczek na ME w Lekkoatletyce 2018 

Karolina Kołeczek na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018 osiągnęła swój życiowy sukces. W półfinale niespodziewanie aż trzy zawodniczki uzyskały czas 12,94 s, a więc o awansie decydowały setne części sekundy. Najlepsza okazała się właśnie Polka, która tym samym po raz pierwszy walczyła o złoto w seniorskiej imprezie. W finale dobiegła do mety jako 6. z czasem 13,11 s.

"Jestem bardzo zadowolona, bo w końcu pobiegłam w finale mistrzostw Europy. To było moje marzenie i ono się spełniło. To jest sezon życia" - mówiła Karolina Kołeczek.

Pierwsze miejsce zajęła Białorusinka Elvira Herman, a drugie Niemka Pamela Dutkiewicz. Podium zamknęła Niemka Cindy Roleder.

Karolina Kołeczek: Instagram, wzrost, wiek i inne informacje

Karolina Kołeczek urodziła się 15 stycznia 1993 roku w Sandomierzu. W tym roku skończyła 25 lat. Polska lekkoatletka ma około 169 cm wzrostu. Zawodniczka jest także aktywna w mediach społecznościowych, w których chętnie zamieszcza zdjęcia z treningów i podróży. Karolinę Kołeczek na Instagramie obserwuje ponad 12,5 tysiąca osób! Lekkoatletkę na platformie można znaleźć pod nazwą: karolinakoleczek.

kol1
fot.
kol2
fot.
kol3
fot.

To również może Cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW