Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Karta Dużej Rodziny 2020: WNIOSEK - dla kogo, gdzie i jak go złożyć?

Jolanta Waligóra
08.01.2020 13:09
Karta Dużej Rodziny 2020: WNIOSEK - dla kogo, gdzie i jak go złożyć?
fot. PIXABAY

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 można złożyć na dwa sposoby - w urzędzie gminy lub miasta bądź przez internet za pomocą specjalnego portalu. Karta wydawana jest bezpłatnie, a jej posiadaczom przysługują liczne zniżki i ulgi. Kto może złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 i gdzie to zrobić? Szczegółowe informacje poniżej.

Karta Dużej Rodziny 2020: WNIOSEK. Gdzie go złożyć? Jak to zrobić? Dla kogo Karta Dużej Rodziny? Jakie zmiany w 2020 roku? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje. 

Karta Dużej Rodziny 2020: WNIOSEK. Gdzie i jak złożyć?

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 można złożyć na dwa sposoby - w urzędzie lub internetowo. Jeśli chcemy złożyć dokumenty w urzędzie, należy skontaktować się z urzędem gminy lub miasta z pytaniem, która instytucja zajmuje się Kartami Dużej Rodziny. Następnie drukujemy i wypełniamy wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 (można go znaleźć pod TYM linkiem) oraz przygotowujemy wymagane dokumenty. Później wystarczy złożyć wniosek w odpowiedniej do tego instytucji i odebrać Kartę we wskazanym terminie.

Karta Dużej Rodziny 2020 - zniżki i ulgi dla posiadaczy Karty [LISTA] 

Jeśli chcemy złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 online, to należy wejść do modułu eWnioski na Emp@tii, czyli portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Po zalogowaniu lub też (jeśli jesteśmy nowym użytkownikiem) zarejestrowaniu się na stronie, wypełniamy wniosek przez internet. Jeśli Karta Dużej Rodziny będzie gotowa do odbioru, otrzymamy takie powiadomienie w wiadomości SMS. 

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny 2020 - kto może uzyskać Kartę?

Kartę Dużej Rodziny może uzyskać każdy członek rodziny, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Mogą otrzymać ją także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Dodatkowo w ubiegłym roku Karta Dużej Rodziny została rozszerzona i uzyskać ją mogą również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci - bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

Złożenie wniosku o Kartę Dużej Rodziny 2020, jak i wydanie Karty jest usługą bezpłatną. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: obywatel.gov.pl.

Karta Dużej Rodziny: aplikacja, zniżki, wniosek, ważne informacje 

RadioZET.pl/JW