Zamknij

Karta LGBT Plus w Warszawie: treść deklaracji [DOKUMENT, POSTULATY]

Paweł Żurek
14.03.2019 16:37
Karta LGBT Plus w Warszawie: treść deklaracji. [DOKUMENT, POSTULATY]
fot. pixabay.com

Karta LGBT Plus w Warszawie już od momentu wprowadzenia wywołała ogromne kontrowersje. Sprawdzamy czym dokładnie jest karta LGBT Plus, jakie postulaty zawiera, a także zamieszczamy treść całej deklaracji LGBT Plus. 

Co to jest karta LGBT plus? Czym jest warszawska deklaracja LGBT +? Jakie są postulaty karty LGBT plus? Gdzie znaleźć treść i dokument karty LGBT plus? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące deklaracji, którą przyjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

>> Karta LGBT Plus: co to jest, gdzie obowiązuje?

>> „Na tym oszczędzać się nie powinno”. Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT+

Treść deklaracji LGBT Plus. Jaka jest treść Karty LGBT Plus? [DOKUMENT]

Treść Karty LGBT Plus jest dostępna na stronie urzędu miasta w Warszawie. Możecie ją przeczytać tutaj, na stronie udostępnionej przez UM w Warszawie: LINK.

Ze względu na to, że treść karty LGBT Plus jest dość obszerna, nie zamieścimy całej deklaracji, a jedynie wymienimy najważniejsze postulaty. Udostępniamy je poniżej.

>> Rzecznik Praw Dziecka pisze do RPO ws. deklaracji LGBT+. „Może naruszać konstytucję”

Zagłosuj

Zgadzasz się z postulatami karty LGBT plus?

Liczba głosów:

Deklaracja LGBT Plus: postulaty. Jakie są postulaty karty LGBT plus?

Postulaty zapisane w karcie LGBT + dotyczą osób homo, bi i transseksualnych. Sprawdźcie, co zagwarantował im urząd miasta w Warszawie:

● reaktywacja hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ będących w trudnej sytuacji życiowej, zmuszonych do opuszczenia domu, stworzenie miejskiego mechanizmu zgłaszania, monitorowania przestępstw wynikających z homofobii i transfobii, jak też wzmocnienie działań antyprzemocowych w szkole

● edukacja antydyskryminacyjna i seksualna zgodnej ze standardami WHO, aktywne wspieranie nauczycieli, jak i otwartość na inicjatywy III sektora dotyczące spraw społeczności

● patronat prezydenta miasta nad Paradą Równości, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+, wsparcie klubów sportowych skupiających osoby LGBT+

● podpisanie Karty Różnorodności i współpracy z pracodawcami przyjaznymi osobom LGBT+

● rozszerzenie stosowania klauzul antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta

>> Episkopat przeciwny karcie LGBT. Według biskupów „sprzyja dyskryminacji”
 

RadioZET.pl/PZ