Zamknij

Kasia Dereń: życiorys, dzieci, wiek, Instagram - kim jest finalistka Szansy na Sukces. Eurowizja 2020?

Karolina Piotrowska
23.02.2020 14:44
Kasia Dereń: życiorys, dzieci, wiek, Instagram - kim jest finalistka Szansy na Sukces?
fot. Piotr Molecki/East News

Kim jest Kasia Dereń? Życiorys, wiek i inne informacje o pierwszej finalistce "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020" zebraliśmy w poniższym artykule. Zamieszczamy również szczegóły dotyczące jej działalności w mediach społecznościowych, m.in. Facebook i Instagram Kasi Dereń.

Kasia Dereń: życiorys, dzieci, wiek, Instagram - kim jest Katarzyna Dereń? Sprawdzamy najważniejsze informacje o pierwszej finalistce "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020", która powalczy o reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji 2020.

Kim jest Kasia Dereń? [ŻYCIORYS, WIEK, DZIECI, INSTAGRAM]

Katarzyna Dereń ma 35 lat i jest polską piosenkarką i aktorką dubbingową. Wychowała się w Sulejówku. Uczyła się w Studium Wokalnym Grażyny Alber. W 2004 roku wystąpiła na 40. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Była chórzystką wykonawców, takich jak Ania Szarmach i Frank McComb, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Paulina i Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Marcin Nowakowski, Justyna Steczkowska czy Edyta Górniak. Swojego głosu użyczyła jednej z postaci w filmie "Auta 3".

W kwietniu 2018 roku Kasia Dereń wydała swój pierwszy singiel "Just a Few Words", do którego zrealizowała również teledysk. W maju wystąpiła w chórkach podczas półfinałowego występu Gromee'ego i Lukasa Meijera, reprezentantów Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. W latach 2018-2019 śpiewała z zespołem RBand w teleturnieju TVP2 "Koło Fortuny".

Na Instagramie Kasia Dereń prowadzi swoje konto pod nazwą @kasia_deren, gdzie obserwuje ją ponad 6,5 tysiąca użytkowników. Piosenkarkę można znaleźć również na Facebooku jako Kasia Dereń @KasiaDeren.official.

Eurowizja 2020: Kasia Dereń finalistką "Szansy na sukces". Wygrała pierwszy odcinek

Zagłosuj

Czy Kasia Dereń powinna reprezentować Polskę na Eurowizji 2020?

Liczba głosów:

Kasia Dereń: Szansa na Sukces 2020. Eurowizja - występy na Youtube

W 2012 roku Kasia Dereń brała udział w drugiej edycji programu TVP2 "Bitwa na głosy". Była członkinią chóru prowadzonego przez Natalię Kukulską. Zespół zajął siódme miejsce. Również w 2012 wraz z Dominikiem Skrzyniarzem zaśpiewała utwór "Ktoś między nami" podczas koncertu upamiętniającego Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego "Życia mała garść" na 49. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Kasia Dereń wygrała pierwszy odcinek "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020" poświęcony repertuarowi zespołu ABBA. Zwyciężczyni wykonała utwór "Mamma Mia" i tym samym zakwalifikowała się do finału konkursu zaplanowanego na 23 lutego 2020 roku. 

Występ Kasi Dereń z "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020" jest dostępny m.in. na platformie VOD TVP. Piosenkarka była również półfinalistką drugiej edycji programu "The Voice of Poland". Występ z programu można obejrzeć poniżej.

Startuje „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Pierwszy odcinek już 2 lutego

Ostatni odcinek programu będzie transmitowany na żywo na antenie TVP2. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 zostanie wybrany głosami widzów i jurorów. Kolejnych dwóch finalistów "Szansy na sukces. Eurowizja 2020" poznamy w następnych odcinkach programu, których emisję zaplanowano na 9 i 16 lutego.

RadioZET.pl/KP