Zamknij

Kazimiera Utrata nie żyje. Kim była aktorka "Klanu"? [DZIECI, BIOGRAFIA]

Redakcja
14.08.2018 09:44
Kazimiera Utrata nie żyje. Kim była aktorka "Klanu"? [DZIECI, BIOGRAFIA]
fot. Agnieszka Sniezko/EASTNEWS

Kazimiera Utrata, polska aktorka filmowa i teatralna, zmarła w niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku w wieku 86 lat. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zmarłej artystki grającej w "Klanie".

Nie żyje Kazimiera Utrata. Kim była polska aktorka, która nieprzerwanie od 1997 roku wcielała się w rolę "pani Stasi" w popularnym serialu "Klan"? Przedstawiamy biografię i osiągnięcia artystki.

Kazimiera Utrata - przyczyny śmierci aktorki

Kazimiera Utrata nie żyje. Polska aktorka zmarła w niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku w wieku 86 lat. Informację o śmierci artystki podał portal filmpolski.pl.

"12 sierpnia w wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka na ekranie debiutowała w roku 1959 w "Lotnej". Miała w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych, jednak prawdziwą popularność przyniosła jej grana nieprzerwanie od roku 1997 rola "pani Stasi" w telenoweli "Klan"." - czytamy w komunikacie.

Przyczyny śmierci Kazimiery Utraty nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Kazimiera Utrata - kim była aktorka "Klanu"? [DZIECI, BIOGRAFIA]

Kazimiera Utrata urodziła się 5 lipca 1932 roku w Warszawie. Aktorka swoją karierę rozpoczęła od występów w teatrach studenckich. W 1954 roku zadebiutowała w teatrze, a 5 lat później w filmie. W 1963 roku za wykonanie "Piosenki o okularnikach" do tekstu Agnieszki Osieckiej otrzymała wyróżnienie na I Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1968-2000 występowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Na swoim koncie miała także liczne występy w filmach i serialach, przeważnie w rolach drugoplanowych oraz epizodycznych. Jednak największą popularność - jak podaje portal filmpolski.pl - przyniosła jej grana nieprzerwanie od 1997 roku rola "pani Stasi" w "Klanie". Kazimiera Utrata wystąpiła także w dwóch teledyskach zespołu Lady Pank.

Prywatnie Kazimiera Utrata była związana z kompozytorem Markiem Lusztigiem, z którym przez jakiś czas mieszkała w Szwecji. Mąż artystki zginął w wypadku samochodowym w 1972 roku. Wtedy aktorka na jakiś czas porzuciła marzenia o karierze i zajmowała się wówczas 13-letnią córką Kasią. Kilka lat później córka Kazimiery Utraty postanowiła na stałe zamieszkać w Szwecji. 

RadioZET.pl/JW