Zamknij

Keith Flint - kim był frontman The Prodigy i dlaczego zmarł? [PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Karolina Piotrowska
11.03.2019 15:04
Keith Flint - kim był frontman The Prodigy i dlaczego zmarł? [PRZYCZYNA ŚMIERCI]
fot. SPUTNIK / East News

Kim był Keith Flint? Frontman zespołu The Prodigy zmarł w poniedziałek, 4 marca 2019 roku. W poniższym tekście znajdziecie najważniejsze momenty z życia wokalisty, kim był i jaka jest przyczyna jego śmierci.

Kim był Keith Flint? Wokalista zespołu The Prodigy zmarł w poniedziałek, 4 marca 2019 roku w wieku 49 lat. Keith Flint znany był z charakterystycznego wizerunku i żywiołowych występów. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje o artyście.

Keith Flint - kim był wokalista zespołu The Prodigy?

Właściwie nazywał się Keith Charles Flint. Wokalista urodził się 17 września 1969 roku w Redbridge w Anglii. Uczęszczał do Boswells School w Chelmsford. Gdy rzucił szkołę, przeprowadził się do miasta Braintree. Swoją aktywność zawodową i karierę rozpoczynał w 1990 roku. Był członkiem i wokalistą zespołu The Prodigy. W 2006 roku poślubił Mayumi Kai, DJ i modelkę z Tokio.

The Prodigy to jeden z najsłynniejszych brytyjskich zespołów elektronicznych, który zdobył sławę na całym świecie. Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych. Ich ostatnia płyta ukazała się w listopadzie 2018 roku.

Na początku Keith Flint był jedynie tancerzem w zespole. Dopiero w 1996 roku wystąpił jako wokalista w singlu "Firestarter". Flint eksperymentował także z kilkoma projektami solo, m.in. z własnym zespołem Flint. Tylko jeden singiel o tytule "Aim4" został wydany komercyjnie.

» Keith Flint nie żyje. Wokalista The Prodigy miał 49 lat

Dlaczego Keith Flint zmarł? [PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Keith Flint, wokalista zespołu The Prodigy został znaleziony martwy w poniedziałek rano w swoim domu w hrabstwie Essex na terenie Anglii. Miał 49 lat. Jak podają brytyjskie media, śmierć Keitha Flinta nie jest traktowana jako podejrzana. 

» Keith Flint nie żyje. Znamy oficjalną przyczynę śmierci lidera The Prodigy

Wiadomo już, jaka była przyczyna śmierci Keitha Flinta, wokalisty The Prodigy. Jak podają brytyjskie media, policja ustaliła szczegóły zgonu 49-latka. Znany muzyk popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. Śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia. 

Na oficjalnym koncie zespołu The Prodigy pod zdjęciem już wcześniej pojawiła się informacja, że Keith Flint popełnił samobójstwo.

RadioZET.pl/KP