Zamknij

Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn to...? Milionerzy - pytanie za 10 tysięcy złotych

20.07.2020 14:00
Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn to...? Milionerzy - pytanie za 10 tysięcy złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

"Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 10 tys. złotych.

"Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 10 tys. złotych.

"Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Zygmunt Krasiński 

B. Juliusz Słowacki 

C. Johann Wolfgang Goethe 

D. Tomasz Mann

Uczestnik nadal miał do wykorzystania dwa koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu możliwych wariantów postanowił skorzystać z jednego z nich - Pół na pół. Do wyboru pozostały mu warianty A. i C., z których uczestnik ostatecznie wybrał odpowiedź C.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - "Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa" to Adam Mickiewicz, a "Kennst du das Land, wo die Zitronen bluehn" to...?, to właśnie C. Uczestnik wygrał 10 tys. złotych i mógł kontynuować grę.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl