Zamknij

Kiedy będą otwarte ogródki restauracyjne i od kiedy czynne restauracje wewnątrz? [MAJ 2021]

28.04.2021 11:42
Kiedy będą otwarte ogródki restauracyjne i od kiedy czynne restauracje wewnątrz? [MAJ 2021]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy otworzą restauracje wewnątrz i ogródki restauracyjne? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy już nie mogą doczekać się możliwości wyjścia do knajpy. Szczegółowe daty otwarcia restauracji w maju 2021, można znaleźć poniżej.

Restauracje - kiedy zostaną otwarte ogródki restauracyjne? Od kiedy będą czynne restauracje wewnątrz? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy dokładne daty otwarcia restauracji w maju 2021.

Restauracje - kiedy zostaną otwarte ogródki restauracyjne? [MAJ 2021]

Informacje na temat tego, kiedy otworzą ogródki restauracyjne w maju 2021, szczególnie interesują wiele osób. Mamy dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. Pod koniec kwietnia odbyła się konferencja rządowa z udziałem premiera Polski Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poinformowano o wstępnej dacie ponownego otwarcia restauracji.

Od soboty 15 maja działalność wznowi gastronomia zewnętrzna, tj. na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy otwarte zostaną ogródki restauracyjne. Gastronomia będzie działać w ścisłym reżimie sanitarnym, m.in. musi zostać zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Do kiedy galerie handlowe będą zamknięte? DATA otwarcia galerii handlowych [MAJ 2021]

Od kiedy otwarte będą restauracje wewnątrz? [DATA, TERMIN]

Gastronomia wewnętrzna ruszy natomiast trochę później, bo od 29 maja. To właśnie w sobotę otwarte zostaną restauracje wewnątrz. Działać będą one w ścisłym reżimie sanitarnym, tj. przy zachowaniu bezpiecznego dystansu między stolikami oraz przy określonym limicie osób na stolik. Ponadto lokale będą funkcjonować przy maksymalnym obłożeniu 50 procent.

Warto jednak zaznaczyć, że są to wstępne terminy. Wszystko zależeć będzie od aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. 

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej - czytamy na stronie gov.pl

RadioZET.pl/gov.pl