Zamknij

Kiedy będzie ciepło i przyjdzie wiosna? Pogoda długoterminowa na kwiecień

Karolina Piotrowska
19.03.2020 16:19
Kiedy będzie ciepło i kiedy wiosna? Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020
fot. Shutterstock

W większości regionów w Polsce zima w tym roku nie dopisała. Ci, którzy uwielbiają wyższe temperatury, tym bardziej już nie mogą doczekać się prawdziwej wiosny. Poniżej zebraliśmy informacje o tym, kiedy będzie ciepło i pojawią się oznaki kolejnej pory roku, a także sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na kwiecień.

Kiedy będzie ciepło i przyjdzie wiosna 2020? Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień w Polsce i przewidywania synoptyków na najbliższe tygodnie zebraliśmy poniżej. Sprawdzamy, kiedy będzie ciepło, kiedy przyjdzie wiosna 2020 i pojawią się oznaki prawdziwej wiosny termicznej.

Kiedy zaczyna się wiosna 2020 i ile dni zostało do wiosny kalendarzowej?

Kiedy będzie ciepło i kiedy wiosna przyjdzie do Polski?

O tym, kiedy będzie ciepło i o nadejściu wiosny 2020 pod względem termicznym zaczęło mówić się już w połowie marca. Jak się okazuje na prawdziwe nadejście kolejnej pory roku nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, pierwsze jej oznaki będzie można zauważyć już pod koniec marca 2020, a od początku kwietnia temperatury będą utrzymywać się na poziomie od 8 do nawet 16 stopni Celsjusza w ciągu dnia i do 8 stopni Celsjusza w nocy.

Kiedy przyjdzie wiosna 2020? Długoterminowa prognoza pogody w Polsce

Warto wiedzieć, że pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, astronomicznej i wspomnianej wcześniej wiosny termicznej nie przypada na ten sam termin. Kalendarzowa wiosna zaczyna się zawsze 21 marca i jest to termin stały. Astronomiczna wiosna natomiast może zaczynać się 20 lub 21 marca (w 2020 roku będzie to 20 marca). Podobnie jest z tak zwaną "wiosną termiczną". Rozpoczyna się ona wtedy, kiedy temperatura średnia powietrza, czyli zarówno z pomiarów w ciągu dnia jak i nocy, to co najmniej 5 stopni Celsjusza. Te wartości muszą utrzymać się przez co najmniej 5 dni. 

Pierwszy dzień wiosny 2020 - kiedy jest kalendarzowy i astronomiczny początek wiosny?

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020 - kiedy będzie ciepło?

Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień pozwala wstępnie ocenić nam, kiedy przyjdzie wiosna 2020, kiedy będzie ciepło i kiedy możemy spodziewać się pierwszych zwiastunów wiosny termicznej. Początek miesiąca przyniesie niewielkie ochłodzenie w stosunku do drugiej połowy marca, jednak wciąż będzie ciepło. Na początku kwietnia w całej Polsce termometry wskażą od 3-7 stopni Celsjusza w północnej części kraju do nawet 15 stopni w centralnych i południowych regionach. W nocy natomiast temperatury będą wynosić od -2 do nawet 8 stopni Celsjusza.

W drugiej połowie kwietnia temperatury zaczną powoli wzrastać. W ostatnim tygodniu mogą wynieść nawet 20 stopni w ciągu dnia i do 10 stopni Celsjusza w nocy. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów i synoptyków, będzie to bardzo ciepły i słoneczny miesiąc, a opady będą skąpe i mogą występować tylko w niektórych częściach kraju.

Pogoda na Wielkanoc 2020 - jaka jest długoterminowa prognoza pogody na święta?

Jak możemy zauważyć w długoterminowej prognozie pogody na kwiecień 2020, w tym miesiącu będziemy mogli cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Warto jednak na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków, ponieważ - jak mówi znane powiedzenie - "kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata".

Równonoc wiosenna 2020 - kiedy jest przesilenie wiosenne? [DATA]

RadioZET.pl/KP