Zamknij

Kiedy będzie można latać samolotem i od kiedy można latać po Polsce? [DATY]

Karolina Piotrowska
19.05.2020 17:57
Kiedy będzie można latać samolotem i od kiedy można latać po Polsce? [DATY]
fot. Shutterstock

Sytuacja na świecie, jeśli chodzi o podróże, wciąż nie jest ustabilizowana z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ponieważ zbliżają się wakacje i miesiące letnie, już teraz wiele osób zastanawia się, kiedy będzie można latać samolotem i od kiedy będzie można latać po Polsce pomimo epidemii koronawirusa. Sprawdzamy informacje na ten temat.

Kiedy będzie można latać samolotem i od kiedy można latać po Polsce? Sprawdzamy informacje szczególnie dla tych osób, które planowały wyjazdy i urlopy w drugiej połowie 2020 roku.

Od kiedy będzie można latać samolotem za granicę?

W związku z tym, że nadal nikt nie jest w stanie jednoznacznie podać dokładnej daty, kiedy sytuacja na świecie się ustabilizuje, ciężko jest w tym momencie określić, kiedy znów będzie można latać samolotem za granicę, podróżować do innych krajów i czy można już planować wakacje pomimo pandemii koronawirusa. 

Jak na razie wciąż w wielu państwach granice są zamknięte, a loty pasażerskie odwołane. Nie wiadomo jeszcze, do kiedy potrwają ograniczenia w przemieszczaniu się. W internecie można spotkać wiele głosów, że koronawirus zacznie ustępować w okolicach połowy maja lub na początku czerwca i że to właśnie od tego momentu znów będzie można przekraczać granice. Jak na razie jednak są to tylko przypuszczenia, a dokładna data nie jest znana.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty na ten temat m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czy można planować wakacje w Polsce i za granicą pomimo pandemii koronawirusa?

Kiedy będzie można latać samolotem po Polsce? [DATY]

Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla tych, którzy planowali spędzić tegoroczne wakacje w Polsce. Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku, 1 czerwca 2020 wznawiają loty pasażerskie. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej linii, pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej.

Od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych LOTu, realizowanych w ramach 8 portów lotniczych:

  • do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk,
  • do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry,
  • oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny w ramach kraju.

Kiedy znów będzie można podróżować i do kiedy zamknięte granice?

Przypomnijmy również, że od poniedziałku, 4 maja 2020 roku otwarte zostały hotele i miejsca noclegowe z ograniczeniem działalności funkcjonujących w nich restauracji, miejsc rekreacyjnych, siłowni i basenów. Oznacza to, że można planować wyjazd i wakacje w Polsce, jednak wciąż należy pamiętać o wszelkich środkach bezpieczeństwa.

RadioZET.pl/lot.com/KP