Zamknij

Kiedy bez obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu? [DATA, MAJ 2021]

28.04.2021 12:08
Od kiedy bez maseczki na świeżym powietrzu? [DATA, MAJ 2021]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy nastąpi zniesienie obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu? Informacji na ten temat szuka wielu mieszkańców Polski. Szczegóły dotyczące daty, od kiedy nie będzie trzeba zakrywać nosa i ust w przestrzeni otwartej, można znaleźć poniżej.

Obowiązkowe noszenie maseczki - kiedy nastąpi zniesienie tego obowiązku na świeżym powietrzu? Od kiedy bez maseczki w przestrzeni otwartej? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy dokładne daty.

Od kiedy bez maseczki na świeżym powietrzu? [MAJ 2021]

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy bez obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Mamy bardzo dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. Podczas ostatniej konferencji rządowej, w której udział wzięli premier Polski Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, poinformowano o wstępnym terminie zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej.

Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy osób spadnie poniżej 15 - możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja. Bez zmian natomiast pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Kiedy będą otwarte ogródki restauracyjne i od kiedy czynne restauracje wewnątrz? [MAJ 2021]

Kiedy bez obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu? [DATA]

Jak już wspominaliśmy powyżej, wstępna data zniesienia obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu wyznaczona została na sobotę, 15 maja. Wszystko zależeć będzie jednak od obecnie panującej sytuacji epidemicznej w Polsce. 

Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek nowe informacje, zamieścimy je w tym miejscu. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Do kiedy galerie handlowe będą zamknięte? DATA otwarcia galerii handlowych [MAJ 2021]

RadioZET.pl