Zamknij

Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń? [DATA, CZERWIEC 2021]

05.06.2021 09:09
Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń? [DATA, CZERWIEC 2021]
fot. PAP/Tomasz Gzell

Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń? Data ważności części restrykcji kończy się 25 czerwca, więc już niebawem premier lub minister zdrowia Adam Niedzielski ogłoszą harmonogram zdejmowania obostrzeń. Sprawdzamy, kiedy odbędzie się konferencja. 

Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń? [DATA]

Konferencja ministra zdrowia ws. luzowania obostrzeń w wakacje ma się odbyć w przyszłym tygodniu - być może już w poniedziałek 7 czerwca. Dokładny termin spotkania Adama Niedzielskiego z dziennikarzami nie został jeszcze podany. 

Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń? Kiedy zostaną zdjęte obostrzenia?

Adam Niedzielski poinformował, że od 6 do 25 czerwca będzie obowiązywał ten sam reżim sanitarny, co obecnie. Są jednak wyjątki.

W tym okresie zostaną zdjęte następujące obostrzenia:

  • Możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw - z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 m kw.
  • Możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m kw.
  • Zostanie zwiększony limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób
  • Więcej osób będzie mogło od 6 czerwca podróżować w transporcie zbiorowym - obłożenie będzie mogło wynieść 75 proc. Konieczne będzie nadal zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki

Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń na wakacje?

Informacje o obostrzeniach w wakacje zostaną podane w następnym tygodniu. - W sprawie obostrzeń na wakacje prowadzone są jeszcze rozmowy i konsultacje z premierem Mateuszem Morawieckim o docelowym modelu reżimu sanitarnego – powiedział 2 czerwca minister zdrowia.

Niedzielski dodał, że obostrzenia podczas wakacji są planami, które w zależności od sytuacji epidemicznej będą mogły podlegać również korektom. -Tak jak w przypadku planu na maj. Wówczas przy wysokich spadkach zachorowań obostrzenia były szybciej luzowane. Oczywiście będą one zmieniane w dwie strony - jeśli sytuacja się pogorszy, obostrzenia będą korygowane - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP