Zamknij

Kiedy koniec upałów w Polsce 2018? Prognoza pogody na sierpień

Redakcja
08.08.2018 15:49
Kiedy koniec upałów w Polsce 2018? Prognoza pogody na sierpień
fot. PIXABAY

Z upałami w Polsce 2018 zmagają się wszyscy mieszkańcy kraju. Niektórzy bezproblemowo odnajdują się w wysokiej temperaturze, jednak większość osób niecierpliwie oczekuje chłodniejszych dni. Kiedy koniec upałów w Polsce 2018? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na sierpień.

Upały w Polsce 2018 - kiedy koniec? Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody i sprawdzamy, kiedy skończą się sierpniowe upały.

Kiedy koniec upałów w Polsce 2018?

Sierpniowe upały w Polsce 2018 od kilkunastu dni doskwierają wielu mieszkańcom kraju. Dla wszystkich osób, którzy niecierpliwie oczekują chłodniejszych dni, nie mamy dobrych wiadomości. Według synoptyków upały w Polsce 2018 potrwają do połowy sierpnia. Pierwszym chłodniejszym dniem, w którym temperatura ma spaść do około 23 stopni, będzie sobota, 11 sierpnia. Wtedy też można spodziewać się większych opadów deszczu, a nawet burz. Po tym terminie, temperatury ponownie wzrosną, jednak mają być znacznie niższe niż na początku miesiąca i wynosić około 27 stopni.

Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej można znaleźć aktualne ostrzeżenia meteorologiczne. 

Upały w Polsce 2018 - prognoza pogody na sierpień

Prognoza pogody na sierpień 2018 jest podobna w całej w Polsce. Na początku miesiącu w całym kraju przewidziane są upały, a temperatury mogą sięgać do nawet 36 stopni Celsjusza. W niektórych częściach Polski mogą pojawić się także burze i opady deszczu. Chłodniej ma się zrobić dopiero w drugiej połowie miesiąca. Wtedy też temperatury mają spaść do około 20 stopni. W pozostałej części sierpnia ma być ciepło i słonecznie. Więcej szczegółowych informacji o pogodzie w wakacje można znaleźć w linku poniżej.

» Pogoda długoterminowa - sierpień 2018: morze, Mazury, góry - długoterminowa prognoza «

RadioZET.pl/JW