Zamknij

Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce i od kiedy nie zmieniamy czasu? [DATA, TERMIN]

23.10.2020 11:58
Zmiana czasu - kiedy będzie ostatni raz zmiana czasu w Polsce? [DATA, TERMIN]
fot. PIXABAY

Od kiedy nie zmieniamy czasu? W 2018 roku w sejmie pojawił się projekt ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku. Nad problemem zmian czasu pochyliła się Komisja Europejska, która na specjalnym posiedzeniu orzekła, że należy skończyć z tym procederem i ustaliła termin wejścia nowych regulacji w życie. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce, można znaleźć poniżej.

Zmiana czasu - ostatni raz: kiedy będzie ostatnia zmiana czasu w Polsce? Czy w 2020 roku będziemy jeszcze przestawiać zegarki? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy ostatni raz zmiana czasu w Polsce.

Zmiana czasu - kiedy ostatni raz w Polsce? [DATA]

Informacji na temat tego, kiedy ostatni raz zmiana czasu w Polsce, poszukuje wiele osób. Wszystko za sprawą pojawienia się w 2018 roku w sejmie projektu ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku, o czym pisaliśmy wcześniej. Według PSL obowiązująca obecnie dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku nie przynosi żadnych pozytywnych efektów i źle wpływa na zdrowie i samopoczucie obywateli. Po zmianie czasu często pojawiają się kłopoty ze snem i koncentracją.

Zmiana czasu na zimowy 2020 - kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? [DATA]

Nad problemem zmian czasu pochyliła się Komisja Europejska, która na specjalnym posiedzeniu orzekła, że należy zakończyć z przestarzałym procederem. Ponad 80 procent osób, które wzięły udział w ankiecie na temat zmian czasu, wykazało się za ich zniesieniem. Komisja Europejska ustaliła także termin wejścia nowych regulacji w życie. Mimo to nadal nie wiadomo, kiedy ostatnia zmiana czasu.

Zmiana czasu na zimowy 2020 - w którą stronę i czy śpimy dłużej, czy krócej?

Od kiedy nie zmieniamy czasu? [TERMIN]

Początkowo według projektu ustawy Komisji Europejskiej, ostatnia zmiana czasu miała być w 2019 roku. Termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono jednak na 2021 rok. Abyśmy mogli znieść zmianę czasu, zgodę muszą wyrazić wszystkie kraje członkowskie UE. Nie wszystkim państwom nowy projekt się jednak spodobał.

Jak informuje portal Wiadomości WP, projekt ustawy o zmianie czasu obecnie został zamrożony i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie wdrożony. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek nowe informacje na ten temat, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Przypominamy, że w Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września. 

Zagłosuj

Jesteś za zniesieniem zmiany czasu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl