Zamknij

Kiedy przestanie padać deszcz latem w 2018 roku? [PROGNOZA POGODY]

Redakcja
18.07.2018 12:13
Kiedy przestanie padać deszcz latem w 2018 roku? [PROGNOZA POGODY]
fot. pixabay.com

Kiedy przestanie padać deszcz? Pogoda na lato 2018 jest bardzo zmienna, co potwierdzają przewidywania synoptyków. Sprawdzamy, kiedy przestanie padać w lipcu i sierpniu 2018 na podstawie prognozy pogody na najbliższe dni.

Kiedy przestanie padać? Opady deszczu w lipcu i sierpniu 2018 są uciążliwe dla wszystkich, a szczególnie podczas wakacyjnego wypoczynku. Lato w 2018 roku jest bardzo zmienne. Wciąż zaskakuje nas wysokimi temperaturami, które występują na zmianę z ulewnymi deszczami i burzami. Sprawdziliśmy prognozy pogody na najbliższe dni, żeby dowiedzieć się, kiedy przestanie padać deszcz.

Kiedy przestanie padać? Prognoza na lipiec 2018

Według zapowiedzi synoptyków, deszcz przestanie padać już pod koniec tygodnia, a w weekend 20-22 lipca 2018 czeka nas poprawa pogody. Zapowiadany jest także wzrost temperatur - w centrum Polski osiągną one nawet 28 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie świecić słońce, w niektórych miejscach może wystąpić częściowe zachmurzenie. Dobra pogoda powinna utrzymać się aż do końca miesiąca, choć nadal mogą występować przelotne opady deszczu. Według zapowiedzi synoptyków sezon burzowy skończy się już w połowie lipca.

» Lipiec 2018: pogoda - Warszawa, morze, Mazury, góry. Będzie ciepło?

Prognoza pogody na sierpień 2018 - czy będzie padać deszcz?

Na początku sierpnia 2018 w Polsce pojawi się wyż z zachodu. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 24-26 stopni Celsjusza, a w niektórych regionach termometry będą pokazywać nawet 29 stopni. Na cały miesiąc zapowiadana jest słoneczna pogoda i brak jakichkolwiek burz. Mogą występować jedynie przelotne opady. Dla tych, którzy nie zaplanowali jeszcze swojego urlopu, sierpień może być świetnym wyborem na dłuższy wyjazd nad morze lub w góry.

» Lato 2018: pogoda na wakacje - będzie ciepło czy deszczowo?

Należy pamiętać, że przewidywania synoptyków szczególnie w przypadku prognozy pogody długoterminowej nie zawsze muszą się sprawdzić. Najlepiej na bieżąco sprawdzać, jaka pogoda jest zapowiadana na najbliższe dni i czy w tym czasie będzie padać deszcz.

» Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? Prognoza pogody na najbliższe dni

RadioZET.pl/KP