Zamknij

Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]

Redakcja
27.06.2018 15:48
Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EASTNEWS

Przed gimnazjalistami ważne dni. Najpierw trzecioklasiści będą musieli dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a następnie złożyć papiery w wybranej placówce. Kiedy rozpoczyna się rekrutacja do liceów 2018? Sprawdzamy najważniejsze terminy!

Kiedy składać papiery do szkoły ponadgimnazjalnej 2018? Znamy harmonogram! Przedstawiamy terminy rekrutacji do liceów. Sprawdź najważniejsze daty.

» Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN] «

Kiedy składać papiery do liceum 2018? Terminy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej

Niedawno trzecioklasiści napisali egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego, a już przed nimi kolejne ważne dni. Najpierw będą musieli zadecydować, którą szkołę ponadgimnazjalną wybrać, a następnie dostarczyć niezbędne dokumenty do wybranej placówki. Kiedy składać papiery do liceum 2018? O terminach rekrutacji decyduje kuratorium oświaty. Wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej będzie można składać od czwartku, 10 maja, do piątku, 18 maja. Przypominamy, że wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 uczniowie będą mogli poznać dopiero 15 czerwca.

» Progi punktowe do liceum 2018 - Warszawa: ile trzeba mieć punktów?

Dodatkowo nastolatkowie, którzy wybiorą szkołę sportową, będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Próby sprawności odbędą się w dniach 21-30 maja. Z kolei osoby, które będą starać się o przyjęcie do klas dwujęzycznych oraz międzynarodowych, będą musiały zmierzyć się z testami językowymi. Egzaminy odbędą się w następujących terminach:

- 24 maja: język hiszpański,

- 25 maja: język angielski,

- 28 maja: język niemiecki,

- 29 maja: język francuski,

- 30 maja: język rosyjski.

» Rekrutacja do liceum 2018: licea - ranking szkół ponadgimnazjalnych

Kiedy i jakie papiery złożyć do liceum 2018? [PROCEDURA]

Gimnazjaliści, po zakończeniu roku szkolnego, będą musieli udać się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej i osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Jakie papiery złożyć do liceum lub technikum 2018? Należy dostarczyć zarówno świadectwo, jak i zaświadczenie z wynikami egzaminu gimnazjalnego (kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które ukończył kandydat). Nastolatkowie mają na to czas do środy, 27 czerwca.

» Wyniki rekrutacji do liceum 2018/19 - kiedy zostaną ogłoszone listy?

Z kolei po ogłoszeniu uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia w danej placówce, należy do szkoły donieść oryginały świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminu. Jest to potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły, do której został zakwalifikowany uczeń. Należy to zrobić do czwartku, 12 lipca.

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

RadioZET.pl/JW