Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]

27.06.2018 15:48
xxx zet

Przed gimnazjalistami ważne dni. Najpierw trzecioklasiści będą musieli dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a następnie złożyć papiery w wybranej placówce. Kiedy rozpoczyna się rekrutacja do liceów 2018? Sprawdzamy najważniejsze terminy!

Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI] fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EASTNEWS

Kiedy składać papiery do szkoły ponadgimnazjalnej 2018? Znamy harmonogram! Przedstawiamy terminy rekrutacji do liceów. Sprawdź najważniejsze daty.

» Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN] «

Kiedy składać papiery do liceum 2018? Terminy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej

Niedawno trzecioklasiści napisali egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego, a już przed nimi kolejne ważne dni. Najpierw będą musieli zadecydować, którą szkołę ponadgimnazjalną wybrać, a następnie dostarczyć niezbędne dokumenty do wybranej placówki. Kiedy składać papiery do liceum 2018? O terminach rekrutacji decyduje kuratorium oświaty. Wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej będzie można składać od czwartku, 10 maja, do piątku, 18 maja. Przypominamy, że wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 uczniowie będą mogli poznać dopiero 15 czerwca.

» Progi punktowe do liceum 2018 - Warszawa: ile trzeba mieć punktów?

Dodatkowo nastolatkowie, którzy wybiorą szkołę sportową, będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Próby sprawności odbędą się w dniach 21-30 maja. Z kolei osoby, które będą starać się o przyjęcie do klas dwujęzycznych oraz międzynarodowych, będą musiały zmierzyć się z testami językowymi. Egzaminy odbędą się w następujących terminach:

- 24 maja: język hiszpański,

- 25 maja: język angielski,

- 28 maja: język niemiecki,

- 29 maja: język francuski,

- 30 maja: język rosyjski.

» Rekrutacja do liceum 2018: licea - ranking szkół ponadgimnazjalnych

Kiedy i jakie papiery złożyć do liceum 2018? [PROCEDURA]

Gimnazjaliści, po zakończeniu roku szkolnego, będą musieli udać się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej i osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Jakie papiery złożyć do liceum lub technikum 2018? Należy dostarczyć zarówno świadectwo, jak i zaświadczenie z wynikami egzaminu gimnazjalnego (kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które ukończył kandydat). Nastolatkowie mają na to czas do środy, 27 czerwca.

» Wyniki rekrutacji do liceum 2018/19 - kiedy zostaną ogłoszone listy?

Z kolei po ogłoszeniu uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia w danej placówce, należy do szkoły donieść oryginały świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminu. Jest to potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły, do której został zakwalifikowany uczeń. Należy to zrobić do czwartku, 12 lipca.

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

RadioZET.pl/JW

Oceń