Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na koniec 2018 roku

27.10.2018 15:31

Już teraz wiele osób zastanawia się - kiedy spadnie śnieg w 2018 roku? Nie raz pogoda potrafiła nas zaskoczyć i pierwsze oznaki zimy mogliśmy odczuć już pod koniec października albo na początku listopada. Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków i długoterminową prognozę pogody na listopad i grudzień 2018.

Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na listopad i grudzień 2018 fot. pixabay.com

Kiedy spadnie śnieg w 2018 roku? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na listopad i grudzień 2018 oraz zapowiedzi synoptyków dotyczące pierwszych oznak zimy w tym roku.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2018 roku?

Według zapowiedzi synoptyków w październiku 2018 czeka nas prawdziwa "złota jesień". Jak możemy zobaczyć w długoterminowej prognozie pogody na jesień, w całej Polsce miesiąc będzie bardzo słoneczny, mogą występować jedynie przelotne zachmurzenia i niewielkie opady deszczu. Jeśli przewidywania pogodowe się sprawdzą, nie powinniśmy spodziewać się pierwszych opadów śniegu w październiku.

» Pogoda na jesień 2018 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?

Długoterminowa prognoza pogody - listopad, grudzień 2018

Prognoza pogody na listopad 2018 zapowiada się już gorzej, jednak pierwsze przymrozki będziemy mogli odczuć dopiero pod koniec miesiąca. Właśnie wtedy mogą pojawić się pierwsze opady śniegu. Przez pierwsze 2 tygodnie temperatury w ciągu dnia będą utrzymywać się na poziomie 9-10 stopni Celsjusza, a w nocy 4-5 stopni, jednak z każdym dniem będzie robiło się coraz chłodniej. W ostatnim tygodniu termometry w ciągu dnia będą wskazywać temperatury na poziomie 3-4 stopni, a w nocy od -1 do 0 stopni Celsjusza.

» Pogoda na Wszystkich Świętych 2018 - jaka prognoza na 1 listopada?

Choć pod koniec listopada temperatury spadną poniżej 0, przez cały grudzień termometry w ciągu dnia mają wskazywać około 3-4 stopni na plusie. W nocy natomiast temperatury mogą sięgać nawet do -7. Grudzień w tym roku ma być deszczowy, dlatego możliwe, że w święta nie będziemy mieli z czego ulepić bałwana. 

» Pogoda na Nowy Rok 2019 - jaka prognoza na 1 stycznia? [ZAKOPANE, MORZE]

» Zima 2018/19: pogoda - długoterminowa prognoza. Jaka będzie zima?

Długoterminowa prognoza pogody na listopad i grudzień 2018 oraz zapowiedzi synoptyków sugerują, że przez najbliższe tygodnie czeka nas sporo słońca i mało deszczu, jednak temperatury będą stopniowo spadać. Warto jednak na bieżąco śledzić aktualne zmiany i prognozę pogody, bo poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć.

RadioZET.pl/KP

Oceń