Zamknij

Kiedy spadnie śnieg w Warszawie i okolicach 2020? Prognoza pogody dla Warszawy

Jolanta Waligóra
16.01.2020 13:26
Kiedy spadnie śnieg w Warszawie i okolicach 2020? Prognoza pogody dla Warszawy
fot. PIXABAY

Kiedy śnieg w Warszawie w 2020 roku i czy w ogóle spadnie? Temat ten, z uwagi na trwającą zimę i coraz chłodniejsze dni, jest coraz częściej poruszany przez mieszkańców stolicy, którzy zastanawiają się, czy w tym roku mogą liczyć na opady śniegu. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy spadnie śnieg w Warszawie 2020 i okolicach, można znaleźć poniżej.

Prognoza pogody dla Warszawy 2020 - kiedy spadnie śnieg? Kiedy będzie można liczyć na pierwsze większe opady śniegu? Co wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy spadnie śnieg w Warszawie i w okolicach w 2020 roku.

Pogoda na ferie zimowe 2020 - czy będzie śnieg? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]

Kiedy spadnie śnieg w Warszawie 2020? Prognoza pogody

Wielu mieszkańców stolicy i okolic wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych dni zaczęło szukać w sieci informacji na temat tego, kiedy spadnie śnieg w 2020 w Warszawie. Niektórzy już nie mogą doczekać się pierwszych płatków śniegu, inni wręcz przeciwnie, marzą, by zima w tym roku przyszła jak najpóźniej. Trudno jest jednak wskazać dokładną datę pojawienia się pierwszych większych opadów śniegu w Warszawie w 2020 roku.

Na razie pogoda w Warszawie jest bardzo zmienna. Za nami już pierwsze chłodniejsze dni i kilkudniowe opady deszczu. Mimo to termometry cały czas wskazują temperaturę powyżej zera, a dokładniej w dzień oscyluje ona w granicach od 3 do nawet 7 stopni Celsjusza. Jak jednak spekulują synoptycy, śnieg w Warszawie w 2020 roku ma pojawić się jeszcze w styczniu.

Ferie zimowe 2020: KALENDARZ. Kiedy są ferie w poszczególnych województwach 2019/2020?

Śnieg w Warszawie 2020 - kiedy pierwsze większe opady śniegu w stolicy?

Jak podaje portal Pogoda Interia, opady śniegu w Warszawie 2020 zapowiedziane są na piątek, 24 stycznia. Wtedy też termometry mają wskazać 6 stopni Celsjusza, więc białe płatki z pewnością długo się nie utrzymają. Ponadto w tym dniu można spodziewać się także deszczu.

Kolejny śnieg w Warszawie i okolicach 2020 ma pojawić się w dniach 29-30 stycznia. Dodatkowo w czwartek temperatura ma spaść do 0 stopni Celsjusza, jednak już kolejnego dnia ma wzrosnąć do 4. Trochę większych opadów śniegu w Warszawie 2020 prawdopodobnie będzie można spodziewać się w drugiej połowie lutego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że oprócz śniegu, w tym okresie mogą pojawić się także opady deszczu.

Bądź na bieżąco z pogodą na RadioZET.pl 

Zagłosuj

Czekasz na śnieg w Warszawie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW