Zamknij

Kiedy uczniowie wracają do szkoły? Kiedy uczniowie szkół średnich wracają do szkoły?

02.03.2021 15:35
Kiedy uczniowie wracają do szkoły? Kiedy uczniowie szkół średnich wracają do szkoły?
fot. Piotr Molecki/East News

Kiedy uczniowie wracają do szkół? Uczniowie szkół średnich, wyższych i starszych klas ze szkół podstawowych dalej uczą się z domu. Z rozporządzenia ministra edukacji i nauki wynika, że potrwa to przynajmniej do 14 marca, choć prawie na pewno ta data zostanie przesunięta. Sprawdzamy, czy rządzący podali już datę powrotu uczniów do szkół?

Kiedy uczniowie wracają do szkoły?

Uczniowie według nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki będą uczyli się zdalnie przynajmniej do 14 marca. Mowa tu o uczniach klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, bo niemal w całej Polsce młodsi uczniowie chodzą już do szkół. Wyjątek stanowi woj. warmińsko-mazurskie, gdzie wszyscy uczniowie uczą się zdalnie w związku z wprowadzeniem w regionie małego lockdownu.

Kiedy uczniowie idą do szkół?

Termin powrotu uczniów do szkół jest w tym momencie nieznany. - Niestety w tej chwili takiego terminu zadeklarować nie możemy, ze względu na brak przewidywalności, jeżeli chodzi o epidemię – poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu.

Najprawdopodobniej nauka zdalna potrwa dłużej niż do 14 marca 2021. - Niestety jeszcze najbliższy czas to będą lekcje zdalne. Nie jest wykluczone, że w tym roku szkolnym 2020/21 uczniowie starszych klas w ogóle nie wrócą już do nauczania stacjonarnego. Mam nadzieję, że nie będzie tak, że do końca roku szkolnego sytuacja będzie taka, że będzie musiała być nauka zdalna. Rząd nie chce tego dopuścić - dodaje Müller.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Powrót uczniów do szkół może zostać przełożony na czerwiec. - Pamiętajmy o tym, że zeszły rok pokazał, że już maj, czerwiec był lepszy pod kątem zakażeń, też o wiele więcej jesteśmy nauczeni, jak się zachowywać, będzie wyszczepionych kilka milionów osób, w tym osoby z grup ryzyka. W związku z tym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym duża część osób będzie mogła wrócić do nauki, ale czy to będzie maj, czy czerwiec – teraz zadeklarować tego nie można. Nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu osobistego, nawet w kontekście wystawienia ocen. Jeśli sytuacja epidemiczna na to powoli, to każdy tydzień jest cenny, aby to wykorzystać - wskazuje rzecznik rządu.

RadioZET.pl/Tłit WP/PAB