Zamknij

Kiedy wziąć urlop w 2021? Dni, w których warto zaplanować wolne w pracy

07.01.2021 21:04
Kiedy wziąć urlop w 2021? Dni, w których warto zaplanować wolne w pracy
fot. SHUTTERSTOCK

W 2021 roku wypadają cztery długie weekendy, co oznacza, że jeśli zaplanujemy wolne z wyprzedzeniem, będziemy cieszyć się jeszcze większą ilością dni wolnych od pracy. Kiedy wziąć urlop w 2021? W tym artykule zamieszczamy odpowiedź.  

Kiedy wziąć urlop w 2021? Dni wolne od pracy w 2021 roku. Sprawdziliśmy, kiedy wziąć wolne, żeby mieć dłuższy urlop. 

Kiedy wziąć urlop w 2021? Dni wolne od pracy 

W 2021 roku same soboty i niedziele to aż 104 dni wolne od pracy. Połowa z 13 dni ustawowo wolnych od pracy przypada na weekend, więc planując wolne na ten rok, warto zrobić to z wyprzedzeniem, aby cieszyć się jeszcze większą ilością dni wolnych od pracy. 1 maja i 25 grudnia wypadną w tym roku w sobotę, co daje okazje do odebrania tych dni ustawowo wolnych od pracy w innym terminie. Sumując wszystkie wolne weekendy, 7 dni świątecznych oraz 26 dni standardowego urlopu daje 139 dni wolnych w 2021 roku.  

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY] 

Najbliższe święto i okazja do skorzystania z przedłużonego weekendu będzie w kwietniu. Poniedziałek Wielkanocny wypada 5 kwietnia, co daje nam tzw. długi weekend kwietniowy od 3 do 5 kwietnia 2021. 

Długie weekendy 2021 – kiedy wziąć urlop  

Kolejną okazją do dłuższego wolnego będzie najbardziej wyczekiwany weekend w całym roku, czyli weekend majowy. Tegoroczną majówkę rozpocznie Święta Pracy w sobotę 1 maja, a w poniedziałek 3 maja będziemy świętować uchwalenie Konstytucji 3 Maja, który ustawowo jest dniem wolny od pracy. Co ważne, za święto przypadające w sobotę należy się nam wspomniany wcześniej dzień wolny do obioru. 

Boże Ciało 2021 wypada tradycyjnie w czwartek, a w tym roku będzie to 3 czerwca. Biorąc wolny piątek 4 czerwca możemy cieszyć się kolejnym długim czerwcowym weekendem. Biorąc wolne w poniedziałek, wtorek, środę i piątek, da nam cały tydzień odpoczynku od pracy. 

1 stycznia 2021 - wolne od pracy i od lekcji zdalnych w Nowy Rok czy też nie?

Ostatnia okazja na długi weekend w 2021 wypada w listopadzie. Wszystkich Świętych 1 listopada wypada w tym roku w poniedziałek, co przedłuża weekend o jeden dzień. Kolejne listopadowe święto, czyli Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w czwartek. Mamy zatem możliwość wziąć wolne w piątek i zorganizować sobie kolejny długi weekend w listopadzie. 

Święta Bożego Narodzenia w 2021 nie wypadają korzystnie. Pierwszy oraz drugi dzień świąt 25 i 26 grudnia przypadają na sobotę i niedzielę. Natomiast Wigilia wypada w piątek, co może oznaczać, że wiele firm da pracownikom wolne w ramach odbioru za święto 25 grudnia.  

RadioZET.pl