Zamknij

Kiedy zamkną szkoły podstawowe z powodu koronawirusa? [PAŹDZIERNIK 2020]

23.10.2020 11:30
Kiedy zamkną szkoły podstawowe z powodu koronawirusa? [PAŹDZIERNK 2020]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy zamkną szkoły podstawowe? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Przedstawiamy szczegóły oraz sprawdzamy, kiedy zamkną szkoły podstawowe i od kiedy zacznie obowiązywać nauczanie zdalne 2020.

Kiedy zamkną szkoły podstawowe? Od kiedy obowiązuje zdalne nauczanie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy zamkną szkoły podstawowe z powodu koronawirusa 2020.

Kiedy zamkną szkoły podstawowe? [PAŹDZIERNIK 2020]

Informacje na temat tego, kiedy zamkną szkoły podstawowe 2020, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez uczniów, ich rodziców oraz oczywiście nauczycieli. 21 października premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nauczanie zdalne zostanie wprowadzone w wyższych klasach szkół podstawowych. 

Dzisiaj z dużą dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję, że wyższe klasy szkół podstawowych też będą podlegały nauczaniu zdalnemu albo hybrydowemu - potwierdził w środę w Sejmie Mateusz Morawiecki. 

Kiedy zamkną szkoły podstawowe i od kiedy nauczanie zdalne?

Oficjalna decyzja została ogłoszona podczas konferencji prasowej premiera, która odbyła się pod koniec miesiąca. Od soboty 24 października 2020 nauka w klasach 4-8 odbywać się będzie w trybie zdalnym. Oznacza to, że szkoły podstawowe nie zostaną zamknięte i dalej uczęszczać do nich będą uczniowie klas 1-3.

NOWE OBOSTRZENIA w Polsce: 23.10. Jakie są obostrzenia w czerwonej strefie? [SZKOŁY, COVID]

Przypomnijmy, że obecnie w strefie żółtej szkoły wyższe i szkoły średnie przeszły w tryb nauczania hybrydowego. Z kolei lekcje zdalne odbywają się w szkołach wyższych i średnich, które znajdują się w strefie czerwonej.

Do kiedy nauczanie zdalne i zamknięte szkoły? [DATA, TERMIN]

RadioZET.pl