Zamknij

Kim jest Alżbieta Lenska, żona Rafała Cieszyńskiego?

Redakcja
21.05.2018 11:57
Alżbieta Lenska kim jest
fot. Instagram

Aktor Rafał Cieszyński poinformował o tym, że jego zona przeszła operację mózgu. Kim jest Alżbieta Lenska i co o niej wiemy?

Alżbieta Lenska przeszła operację

Alżbeta Genowefa Lenska-Cieszyńska ma korzenie polsko-czeskie - jej ojcem jest Tibor Lenský - czeski muzyk, piosenkarz i menedżer Heleny Vondráčkovej. Lenska urodziła się 22 sierpnia 1981 w Siemianowicach Śląskich. Jest modelką, prezenterką i aktorką.

W niedzielę 20 maja na jej profilach w social mediach pojawiła się informacja od jej męża - Rafała Cieszyńskiego. Aktor wyjaśnił nieobecność swojej żony i zaapelował o modlitwę.

- Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że Ona sama by sobie tego życzyła. Widzę ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę - napisał.

Więcej: Alżbieta Lenska przeszła operację mózgu

Nie wiadomo dokładnie, jaki jest stan zdrowia Alżbiety Lenskiej. Nie znane są też szczegóły operacji, którą przebyła.

Kim jest Alżbieta Lenska?

Pochodzi z rodziny polsko-czeskiej. Jej ojcem jest Tibor Lenský – czeski muzyk, piosenkarz i menedżer Heleny Vondráčkovej. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Kształciła się także w szkole teatralnej i filmowej w Nowym Jorku.

W 2002 uczestniczyła w trzeciej edycji reality show TVN-u Agent, co przyniosło jej szerszą popularność. W lutym 2003 pojawiła się na okładce magazynu "CKM". W 2008 bez większych sukcesów wystąpiła w czwartej edycji emitowanego przez telewizję Polsat programu "Jak oni śpiewają". W 2013 zastąpiła Agnieszkę Szulim na stanowisku redaktor naczelnej magazynu ekologicznego "e! stilo".

Od 2007 roku jest żon aktora Rafała Cieszyńskiego. Mają dwójkę dzieci: 7-letnią córkę Zofię i 5-letniego syna Antoniego.

Lenską znamy m.in. z ról w "Lejsdis", czy filmie "Taxi". Aktorka zagrała nawet w produkcji o katastrofie smoleńskiej z 2016 roku. Występowała też w reklamach oraz serialach - m.in. "Samo życie", "Plebania" i "Ojciec Mateusz".

Od pewnego czasu jest prowadzącą program "Twój portfel - nasza dieta" w TVN Meteo Active, w którym pokazuje, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być drogie. Przepisy Lenskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a sam program ma tysiące wiernych widzów.

Trzymamy kciuki za aktorkę i jej powrót do zdrowia.

RadioZET.pl/SA