Zamknij

Syn Kurskiego: kim jest Zdzisław Kurski, któremu zarzucono molestowanie?

21.07.2020 18:24
Jacek Kurski
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter/East News

Kim jest syn Jacka Kurskiego, Zdzisław, który stał się bohaterem niechlubnego reportażu "Gazety Wyborczej", zatytułowanego "Koszmar Magdy w leśniczówce"? Jak ujawniła w artykule 20-letnia dziś kobieta, jako 9-latka była przez Kurskiego gwałcona.

Syn Jacka Kurskiego stał się bohaterem reportażu, który ukazał się we wtorkowym (21.07.) wydaniu "Gazety Wyborczej". W materiale 20-letnia kobieta, Magdalena Nowakowska, zarzuca Zdzisławowi Antoniemu Kurskiemu molestowanie seksualne. Do zdarzeń miało dochodzić, kiedy była 9-letnią dziewczynką, a jej rodzina wraz z rodziną Kurskich spędzała wspólne wakacje w Danielinie.

Kim jest syn Jacka Kurskiego, Zdzisław?

O mężczyźnie, któremu zarzuca się molestowanie nieletniej, wiadomo niewiele. Zdzisław Antoni Kurski jest synem byłego prezesa TVP z pierwszego małżeństwa - z  Moniką Kurską.

Zdzisław Kurski urodził się w 1991 roku, ma obecnie 29 lat. Do molestowania dopuszczać się miał pięć lat temu. Zarzuty te odpiera, tłumacząc, że z oskarżającą go Magdą Nowakowską łączyły go tylko relacje braterskie.

"Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem, jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca. Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy. Mimo to nigdy nie prosiłem ojca o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie" - oświadczył.

Ojciec oskarżonego, Jacek Kurski, zauważa, że sprawa molestowania była już dwukrotnie umarzana, a kontynuacja tematu w Wyborczej jest dla niego "niezrozumiałym ciosem, zadanym przez stryja Jarosława".

Były prezes TVP zapowiedział kroki prawne w odniesieniu do autorów reportażu.

RadioZET.pl/AS