Zamknij

Kim są patostreamerzy i co to są patostreamy?

Redakcja
17.09.2018 20:30
patostreamy
fot. screen YouTube

Zjawisko patostreamu jest coraz powszechniejsze w internecie - także w polskiej sieci. Patostreamy i ich twórcy, czyli patostreamerzy, to osoby które na swoich kanałach - zwykle na YouTube - prezentują patologiczne treści. Co gorsza, obserwuje ich wiele tysięcy osób - gównie dzieci i nastolatków.

Patostream - co to jest? Jeszcze do niedawna nie przyszłoby nam do głowy, że z takim zjawiskiem będziemy mieć do czynienia. Patostreamerzy posuwają się do prezentowania coraz bardziej patologicznych i bulwersujących treści. Dzwonienie do ludzi i wyzywanie ich "na wizji", uderzenie obcej osoby butelką w głowę, namawianie małych dziewczynek do rozbierania się się przed kamerą - do czego jeszcze mogą posunąć się patostreamerzy?

Kim jest patostreamer?

Patostream to kanał na YouTube, na którym patostreamer prezentuje swoje oburzające, patologiczne treści. Są one tak szokujące, że wywołują olbrzymie zaciekawienie. Patostreamy zwykle mają dużą oglądalność. Jeden z popularniejszych w polskiej sieci patostreamerów miał ponad 250 tysięcy subskrybcji!

Co więcej, patostreamerzy często organizują spotkania ze swoimi "fanami", podczas których idą w miasto i zaczepiają, wyzywają albo biją przypadkowo napotkane osoby. Mogą też im płacić za wykonanie bardzo kontrowersyjnych rzeczy. Niektórzy patostreamerzy pokazują w sieci sceny ze swojego "życia rodzinnego" i podczas "pokazu" biją swoją matkę krzesłem...

Najpopularniejsi patostreamerzy online

Co tragiczne, patostreamerom ich działalność się opłaca, bo swoje filmy mogą od "fanów" zbierać pieniądze - dzieci i nastolatki przekazują im jakieś środki finansowe, zamawiają pizzę albo kebab. Patostreamer często ustala jakiś cel - proponuje widzom, że jeśli zbierze ileś pieniędzy, to zrobi za to coś konkretnego. Jeden z patostreamerów, Magical, za 100 złotych pokazał jak jego matka duszkiem wypija piwo.

Innym znanym patostreamerem jest Gural, który namawiał dziewczynki do rozbierania się przed kamerą, a kiedy nie chciały, wyzywał je czy życzył im, by zostały zgwałcone.

Jak znaleźć patostreamera w sieci? Niestety na YouTube nie jest to trudne. Zatrważające, że jeśli będąc na tym portalu klikniemy w opcję "Na czasie", to możemy być prawie pewnie, że wśród wyszukiwań pojawi się filmik jakiegoś patostreamera.

Patostreamerzy w Uwadze

Aby naświetlić bliżej problem patostreamingu w sieci (także nieświadomym rodzicom) program o tym zjawisku przygotowała "Uwaga" TVN. Pojawią się w nim informacje m.in. o wspomnianym Danielu "Magicalu" Zwierzyńskim z Torunia.

"Uwaga" TVN na żywo z Torunia nadawany będzie w poniedziałek (17 września) w pobliżu skrzyżowania ulic Urzędniczej i Parkowej o 19:45.

RadioZET.pl/zuch.media/SA