Zamknij

Kinga Duda - chłopak, wiek, wzrost, Instagram: kim jest córka Prezydenta Polski?

13.07.2020 12:22
Kinga Duda - chłopak, wiek, wzrost, Instagram: kim jest córka Prezydenta Polski?
fot. Tomasz Urbanek/East News

Kinga Duda to córka obecnie panującego Prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dziewczyna się zajmuje i co wiadomo o jej życiu prywatnym. Szczegóły dotyczące tego, kim jest Kinga Duda, jej wiek, wzrost, Instagram i informacje o chłopaku oraz wykształceniu, można znaleźć poniżej.

Kim jest Kinga Duda? Instagram, chłopak, wiek, wzrost, życie prywatne, wykształcenie, kariera oraz inne szczegółowe informacje na temat córki Prezydenta Polski, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kinga Duda - chłopak, wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci przede wszystkim informacji o wieku Kingi Dudy i wzroście dziewczyny. Córka Prezydenta Polski urodziła się w listopadzie 1995 roku w Krakowie, więc pod koniec 2020 skończy 25 lat. Niestety w internecie nie znajdziemy szczegółów dotyczących wzrostu dziewczyny.

O życiu prywatnym i związkach córki Prezydenta RP niewiele wiadomo. Na początku kwietnia 2020 roku Andrzej Duda rozwiał jednak wątpliwości w temacie chłopaka Kingi Dudy. Podczas relacji na żywo na Facebooku, podczas której odpowiadał na pytania internautów, zapytany o status związku swojej córki, odpowiedział:

Kinga, czyli moja córka, ma 25 lat, jest osobą dorosłą, samodzielną, sama decyduje o sobie. Nie jest jeszcze zamężna, ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa, o ile wiem [...]

Prawdopodobnie chłopakiem Kingi Dudy jest Bartłomiej Staszczak, student medycyny. Przypomnijmy, że kilka lat temu media obiegła informacja, że chłopakiem Kingi Dudy jest aktor Maciej Musiał. Doniesienia te jednak zostały zdementowane.

Kinga Duda nie ma konta na Instagramie.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy zabrała głos na wieczorze wyborczym, 12 lipca. Oto cała treść jej przemówienia:

"Postanowiłam wykorzystać tę okazję, by powiedzieć kilka słów. Po pierwsze: bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego tatę, którzy wspierali go w trakcie kampanii dobrym słowem, uśmiechem, uściskiem dłoni. To naprawdę wiele dla niego znaczyło, bo dawało mu siłę, by dotrwać do końca.

Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeśli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, kocha ludzi i kocha ten kraj. Zrobi wszystko, żeby dla Polski było jak najlepiej.

Jednak niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do Państwa, aby nikt z nas nie bał się wyjść z domu. Ponieważ niezależnie od tego w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się".

PROGRAM WYBORCZY Andrzeja Dudy: wybory 2020 [POSTULATY, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ]

Kim jest Kinga Duda, córka Prezydenta Polski? [WYKSZTAŁCENIE, KARIERA]

Kinga Duda to córka obecnie panującego Prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Dziewczyna jest bardzo ambitna. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i w 2019 roku otrzymała tytuł magistra. Uznawana była za jedną z najlepszych studentek ze swojego kierunku. Reprezentowała nawet swoją uczelnię na prestiżowym międzynarodowym konkursie w Madrycie. Ponadto ma skończone studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie.

Kinga Duda na swoim koncie ma także odbyte praktyki w międzynarodowych kancelariach prawniczych. Przez kilka miesięcy pracowała w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Warszawie, czyli Maruta Wachta, gdzie zajmowała stanowisko młodszego prawnika. Później pojawiły się doniesienia, że Kinga Duda przeprowadziła się do Londynu, gdzie rozpoczęła trzymiesięczny staż w jednej z kancelarii. Nie wiadomo jednak, czy córka Prezydenta Polski nadal tam pracuje.

Jak czytamy na profilu Kingi Dudy na Linkedin.com, zna dwa języki - angielski (pełna biegłość zawodowa) oraz niemiecki (biegłość na poziomie średniozaawansowanym). 

RadioZET.pl