Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kinowy powrót Lisbeth Salander. „Dziewczyna w sieci pająka” w kinach już od 26 października

26.09.2018 14:08

The Girl in the Spider’s Web to kryminał oparty na kontynuacji cyklu Millennium autorstwa Davida Lagercrantza. W Polsce książka została wydana pod tytułem Co nas nie zabije w 2015 roku. Teraz przyszedł czas na filmową odsłonę powieści.

Kinowy powrót Lisbeth Salander. „Dziewczyna w sieci pająka” w kinach już od 26 października fot. Materiały prasowe

„Dziewczyna w sieci pająka” to kontynuacja opowieści o młodej hakerce Lisbeth Salander i dziennikarzu śledczym Mikaelu Blomkviście, którzy znajdują w sieci szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych funkcjonariuszy rządowych.

Reżyserem filmu jest Fede Álvarez („Martwe zło”, serial „Od zmierzchu do świtu”), a scenariusz napisał Steven Knight („Peaky Blinders”, „Wschodnie obietnice”). W rolach głównych pojawią się Claire Foy (Lisbeth Salander) oraz Scerrir Gudnasson (Mikael Blomkvist).

Przypomnijmy, że postaci Blomkvista i Salander pojawiły się już w hollywoodzkim filmie „Dziewczyna z tatuażem”. Wtedy w te role wcielali się Daniel Craig oraz Rooney Mara, która dzięki udziałowi w filmie zyskała nominację do Oscara oraz Złotego Globu.

1

Prócz Claire Foy i Sverrira Gudnasona w rolach Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, w filmie wystąpią także: Sylvia Hoeks, Claes Bang, Cameron Britton, LaKeith Stansfield, Stephen Merchant, Synnøve Macody Lund, Vicky Krieps i Andreja Pejic.

Premiera „Dziewczyny w sieci pająka” odbędzie się 26 października 2018 roku.

Oceń