Zamknij

Klasyczna herbata Earl Grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli..? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł

Paweł Żurek
05.09.2019 12:35
Klasyczna herbata Earl Grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli..? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł
fot. TVN/ Milionerzy/ screen

Klasyczna herbata Earl Grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 125 tysięcy złotych.

Klasyczna herbata Earl Grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 250 tysięcy złotych.

Klasyczna herbata Earl Grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie w "Milionerach" o to z czego jest wytwarzany olejek z bergamotki, którym aromatyzuje się herbatę Earl Grey okazało się trudne dla uczestniczki. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery odpowiedzi:

A. Z pomarańczy

B. Z gruszki

C. Z róży

D. Z jaśminu

Uczestniczka nie była na sto procent przekonana do żadnej z odpowiedzi. Nie chcąc ryzykować utraty wygranej, zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego - pytania do publiczności. Widzowie w większości byli przekonani, że prawidłowa jest odpowiedź A - z pomarańczy. Tę samą wybrała uczestniczka Milionerów.

MILIONERZY - Klasyczna herbata Earl Grey jest aromatyzowana olejkiem z bergamotki, czyli.. [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to z czego jest wytwarzany olejek z bergamotki, którym aromatyzuje się herbatę Earl Grey  brzmi: z pomarańczy. Uczestniczka odpowiedziała prawidłowa, dzięki czemu mogła zagrać o 250 tys. złotych. 

Bergamotka (właściwie: pomarańcza bergamota) – gatunek rośliny z rodziny rutowatych. Jego ojczyzna jest nieznana, przypuszcza się, że pochodzi z Indii. Jest uprawiany jest głównie we Włoszech.

>> Kto w filmie Blues Brothers jest właścicielem sklepu, w którym zespół chce kupić instrumenty? Pytanie z Milionerów za 250 tys. złotych

>> Karosze mają ...? Pytanie z Milionerów za 20 tys. zł [ODPOWIEDŹ]

>> Który to Bono? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł [ODPOWIEDŹ]

RadioZET.pl/PZ