Zamknij

Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [MILIONERZY]

29.06.2020 16:59
Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 125 tys. złotych.

Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 125 tys. złotych.

Karosze mają...? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tys. złotych

Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. z pomarańczy

B. z gruszki

C. z róży

D. z jaśminu

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania 1 koło ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła z niego skorzystać, czyli zapytać publiczność. Osoby na widowni jednoznacznie wskazały wariant A. Uczestniczka ostatecznie zaznaczyła właśnie tę odpowiedź.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...?", to właśnie A. Uczestniczka wygrała 125 tys. złotych i mogła kontynuować grę.

Pomarańcza bergamota (bergamota, bergamotka) to gatunek rośliny z rodziny rutowatych. Uprawiana jest głównie we Włoszech. Skórka owoców, kwiaty i liście są źródłem olejków eterycznych - olejku bergamotowego stosowanego w produkcji herbaty earl grey oraz olejku nerolowego stosowanego w perfumerii (m. in. woda kolońska).

Kto w filmie Blues Brothers jest właścicielem sklepu, w którym zespół chce kupić instrumenty?

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl

Kto w filmie Blues Brothers jest właścicielem sklepu, w którym zespół chce kupić instrumenty?