Zamknij

Kler: premiera, zwiastun, obsada. O czym będzie film Smarzowskiego?

Redakcja
28.09.2018 15:42
Kler: premiera, zwiastun, obsada.
fot. MARIUSZ GACZYNSKI/EASTNEWS

Kiedy premiera filmu "Kler"? Dokładna data została ogłoszona! Produkcja trafi na ekrany już na jesieni 2018 roku. W rolach głównych będziemy mogli oglądać m.in. Janusza Gajosa, Arkadiusza Jakubika, Roberta Więckiewicza czy Joannę Kulig. O czym będzie nowy film Wojciecha Smarzowskiego? Przedstawiamy fabułę, dokładną datę premiery i zwiastun "Kler".

"Kler": premiera, zwiastun, obsada. O czym będzie film Smarzowskiego? Przedstawiamy najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Kler online - gdzie obejrzeć film Smarzowskiego za darmo w internecie? «

Film Kler - premiera i obsada [DATA, AKTORZY]

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które od dawna wyczekują nowego filmu Smarzowskiego. Premiera "Kler" przewidziana jest na 28 września. To właśnie w piątek produkcja trafi do kin. Co więcej, jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, "Kler" będzie można obejrzeć także w serwisie Showmax. Platforma jest jednym z koproducentów filmu.

"Kler" to nowy film Wojciecha Smarzowskiego, znanego m.in. z takich produkcji jak "Wołyń", "Róża" czy "Wesele" W obsadzie filmu "Kler" zobaczymy m.in. Janusza Gajosa (Arcybiskup Mordowicz), Arkadiusza Jakubika (Ks. Kukula), Roberta Więckiewicza (Ks. Trybus), Jacka Braciaka (Ks. Liskowski), a także Joannę Kulig, Katarzynę Herman, Izabelę Kunę czy Mateusza Więcławka. 

» Ślepnąc od świateł - premiera polskiego serialu w HBO [ZWIASTUN, OBSADA] «

Kler - zwiastun. O czym będzie nowy film Smarzowskiego?

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. - brzmi opis dystrybutora kino.

» Kler Showmax - kiedy cały film "Kler" na Showmax, jaka cena za dostęp? «

Jak mówią twórcy o filmie "Kler" - "Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia." Pierwszy zwiastun "Kler" można znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/JW