Zamknij

Kociokwik - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
22.07.2019 12:19
Kociokwik - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Kociokwik - co to jest? Odpowiedź z "Milionerów" nie była oczywista dla uczestnika teleturnieju. Odcinek z jego udziałem będzie można oglądać w poniedziałek, 22 lipca. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czym jest kociokwik.

Woda z kiszonych ogórków to sposób na kociokwik, czyli na co? Odpowiedź, pytanie z "Milionerów" oraz wyjaśnienie można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co to jest kociokwik.

Kociokwik - co to jest? [MILIONERZY]

Pytanie z "Milionerów" za 5 000 zł, co to jest kociokwik, przysporzyło uczestnikowi teleturnieju niemałych trudności. Gracz tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty:

A - na kaca

B - na wszawicę

C - na zatwardzenie

D - na czkawkę

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że nie ma pojęcia, która z odpowiedzi jest poprawna. Dodał, że nie wie, czym jest kociokwik. W związku z tym zdecydował się na skorzystanie z pierwszego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 83%, odpowiedziało, że A, czyli na kaca. 8% głosowało na C, 5% na B, a 4% na D. Uczestnik zdecydował się zatem posłuchać publiczności i zaznaczył odpowiedź A. 

Debiutancka płyta Julii Pietruchy - pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Kociokwik - odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co to jest kociokwik, jest odpowiedź A, na kaca. Gracz zaznaczył dobrze i kontynuował swoją grę o milion.

Kociokwik, według definicji Słownika Języka Polskiego, to złe samopoczucie po wypiciu dużej ilości alkoholu; kacenjamer, katzenjammer, kac.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Co się wykluwa z ikry śledzia? Odpowiedź i pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW