Zamknij

Kolędowanie z Polsatem 2019 - kiedy, o której oglądać i kto wystąpi? [TRANSMISJA, GWIAZDY]

Jolanta Waligóra
23.12.2019 12:14
Kolędowanie z Polsatem 2019 - kiedy, o której oglądać i kto wystąpi? [TRANSMISJA, GWIAZDY]
fot. PIXABAY

Kolędowanie z Polsatem 2019 tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia, w Wigilię. Podczas muzycznego wydarzenia wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zaśpiewają m.in. Paweł Domagała, Edyta Bartosiewicz, Irena Santor czy Cleo. Szczegółowe informacje na temat tego, kto wystąpi na Kolędowaniu z Polsatem 2019 i o której godzinie transmisja w TV, można znaleźć poniżej.

Kolędowanie z Polsatem 2019 - kto wystąpi? O której godzinie oglądać i kiedy transmisja? Co warto wiedzieć o muzycznym wydarzeniu? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kto wystąpi na Kolędowaniu z Polsatem 2019 i o której godzinie transmisja w TV.

Kolędowanie z Polsatem 2019 - kiedy i o której godzinie oglądać? [TRANSMISJA]

Transmisja z Kolędowania z Polsatem 2019 w telewizji - jak sama nazwa wydarzenia wskazuje - odbędzie się na antenie Polsatu. Długo wyczekiwane muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:45. O tej porze zaplanowany jest koncert "Kolędowanie z Fundacją Polsat". O godzinie 13:45 natomiast odbędzie się "Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Święta Lipka", o 14:45 "Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Warszawa", o 15:45 "Jasnogórskie Kolędowanie z Polsatem", a o 16:45 "Wielkie Kolędowanie z Polsatem".

Kevin sam w domu 2019 - kiedy w TV, o której godzinie i gdzie oglądać w święta?

Kto wystąpi na Kolędowaniu z Polsatem 2019? [GWIAZDY, PROGRAM]

Informacje na temat tego, kto wystąpi na Kolędowaniu z Polsatem 2019, szczególnie interesują wiele osób. Podczas koncertu z Fundacją POLSAT w świąteczny i rodzinny nastrój wprowadzą nas: Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem, Sławomir z żoną Kajrą oraz podopieczni Fundacji POLSAT. Artyści wspólnie zaśpiewają m.in. „Przybieżeli do Betlejem” i „Do szopy hej pasterze”. Oprawę koncertu wzbogacą tradycyjne, polskie elementy – pojawią się tzw. „Dziady”, czyli Anioł, Śmierć, Turoń, Niedźwiedź i Pastuszek z gwiazdą.

Koncert kolęd TVP 2019. Kiedy, gdzie i o której obejrzeć koncert kolęd Telewizji Polskiej? [GODZINA, GWIAZDY] 

Z kolei o godzinie 16:45 - jak już wspominaliśmy powyżej - odbędzie się "Wielkie Kolędowanie z Polsatem", które będzie mieć miejsce w XVII–wiecznym barokowym kościele pokamedulskim w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia - stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła z drugiej połowy XVII wieku autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz.

Podczas Kolędowania z Polsatem 2019 pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie znajdą się: Irena Santor, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Paweł Domagała, bracia Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka i inni. Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Usłyszymy na przykład poruszającą kolędę „Jezus Malusieńki” wykonaną przez niespotykany do tej pory duet - Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę.

Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje, jak na przykład „Gore gwiazda” w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli okazję zajrzeć także do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. 

Świąteczne wydarzenie poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

Program TV na Święta 2019 - POLSAT, TVP1, TVP2, TVN w Boże Narodzenie i Wigilię 

 

RadioZET.pl/mat.prasowe/JW